Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Введення мораторію на підвищення тарифів під час пандемії – один зі способів вирішення цієї проблеми, – Біленький

12 січня голова Полтавської облради Олександр Біленький, представники місцевого самоврядування та народний депутат Олег Кулініч планують зустрітися з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та керівництвом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Про це повідомив у відеозверненні голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

“Рішення про підвищення з 1 січня тарифів на газ та електроенергію не є виправданим та обґрунтованим. Цю думку поділяє депутатський корпус Полтавської обласної ради. На жаль, повноваження облради не стосуються тарифів на газ та електроенергію. Ці питання знаходяться у компетенції Уряду та НКРЕКП. Тож говорити потрібно про це, перш за все, з ними”, – зазначив Олександр Біленький.

Як повідомляли раніше “Новини Полтавщини”, Полтавська обласна рада проти підвищення тарифів. На засіданні сесії, 29 грудня, депутати проголосували за звернення до Кабінету Міністрів з вимогою вжити необхідні заходи щодо недопущення підвищення тарифів на тепло та електроенергію. А також звернулись до НКРЕКП з вимогою роз’яснити обґрунтованість розрахунків у платіжних документах за транспортування газу.

Читайте також: На сайті Уряду опублікували петицію жителів Полтавщини щодо завищених тарифів на розподіл природного газу

На сьогодні, за словами Олександра Біленького, одним зі способів вирішення цієї проблеми є введення мораторію на підвищення тарифів на комунальні послуги під час пандемії.

“Що для цього потрібно? Відповідне рішення має прийняти Верховна Рада. Передусім, воно має бути відпрацьоване з Кабміном. Також залишається актуальним питання газопроводів місцевого значення. Вони розташовані на землях громад, а газорозподільчі компанії про це чомусь забувають”, – пояснив голова облради.

Також він додав, що 12 січня під час зустрічі з керівництвом НКРЕКП та Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, представлятиме інтереси громад Полтавщини.

“У будь якому випадку, як голова Полтавської облради, я зроблю все можливе, щоб думка громад була врахована”, – наголосив Олександр Біленький.

Нагадаємо, 9 січня полтавці мітингували під будівлями ОДА та міськради. 8 та 10 січня на Полтавщині перекривали дорогу Київ-Харків у Полтаві та Чутівському районі.  11 січня біля будівлі Полтавської ОДА кількасот людей вийшли на мітинг проти підвищення ціни на транспортування газу та комунальні послуги. 12 січня мітингували і в Миргороді.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зазначив, що облдержадміністрація підготувала низку пропозицій щодо тарифів на газ.

Президент України Володимир Зеленський доручив Уряду терміново розв’язати питання з тарифами на газ для населення.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль представив два підходи для зниження ціни на газ.

Система Orphus Поделиться на fb