Ви тут:
Комуналка Споживач Суспільство ТОП-новина Україна 

Шмигаль представив два підходи для зниження ціни на газ

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль представив два піхходи, завдяки яким можна суттєво знизити тарифи на газ для населення.

Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

Перший підхід — це формування тарифів на газ за формулою “ціна на європейських хабах “мінус” транспортування газу до України”, який пропонує Міністерство енергетики.

“Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил”, – зазначив очільник Уряду.

Читайте також: Вони мають бути справедливими, – Зеленський доручив Уряду терміново розвязати питання з тарифами на газ для населення

Другий підхід, який пропонує державна компанія “Нафтогаз”, — це посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить “Нафтогаз”.

“Пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців”, – повиідомив Шмигаль.

Читайте також: Полтавська ОДА підготувала низку пропозицій щодо тарифів на газ, – Олег Синєгубов

Також за результати наради з керівництвом Міненерго, НАК «Нафтогаз», НКРЕКП, Оператором ГТС та представниками Офісу Президента сформовано механізм, який дозволить зменшити ціну на транспортування газу. НКРЕКП терміново починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу.

“Водночас важливою політикою нашого Уряду залишається підтримка найбільш незахищених верств населення. Сьогодні в Україні 3,1 млн домогосподарств отримують субсидії для оплати комунальних послуг. Середній розмір нарахувань, наприклад за листопад 2020 року, становив 1,6 тисячі гривень. Це майже на 250 грн більше, ніж у 2019 році. В окремих регіонах середній розмір субсидії за рік зріс на 300-500 грн щомісячно. Це зменшує навантаження на сімейні бюджети найбільш незахищених верств населення”, – підсумував Прем’єр-міністр.

Читайте також: Жителі Чернівців, Івано-Франківська, Львова та декількох інших міст 11 січня знову вийшли на протести проти нових тарифів на газ

Нагадаємо, 11 січня біля будівлі Полтавської ОДА кількасот людей вийшли на мітинг проти підвищення ціни на транспортування газу та комунальні послуги. До цього полтавці мітингували 9 січня під будівлями ОДА та міськради. А 8 та 10 січня на Полтавщині перекривали дорогу Київ-Харків у Полтаві та Чутівському районі.

А голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький зазначав, що обласна рада проти підвищення тарифів. На сесії у грудні депутати проголосували за звернення до Кабінету Міністрів з вимогою вжити необхідні заходи щодо недопущення підвищення тарифів на тепло та електроенергію. А також звернулись до НКРЕКП з вимогою роз’яснити обґрунтованість розрахунків у платіжних документах за транспортування газу.

Система Orphus Поделиться на fb