Ви тут:
Суспільство Україна 

Жителі Чернівців, Івано-Франківська, Львова та декількох інших міст 11 січня знову вийшли на протести проти нових тарифів на газ

Жителі Чернівців, Івано-Франківська, Львова та декількох інших міст 11 січня знову вийшли на протести про нових тарифів на газ. Люди вимагають скасувати їх, а також повернути пільговий тариф на електроенергію.

Про це йдеться у матеріалі “24tv.ua

У Чернівцях на Центральній площі міста зібралися приблизно 20 людей. Крім того, через підвищення тарифів у 2 селах області перекривають дорогу.

З 1 січня змінився тариф компанії “Чернівцігаззбут”. Один кубометр газу відтепер коштує 9,92 гривні. Водночас майже вдвічі зріс тариф на розподіл газу від “Чернівцігаз” – до 2,30 гривні за кубометр.

Читайте також: У Полтаві знову мітингують проти підвищення тарифів на комунальні послуги

У Івано-Франківську приблизно 70 людей протестують біля приміщення “Івано-Франківськгазу”.

Одна з учасниць акції Наталя Біланів розповіла, що прийшла на протест, бо не погоджується з новими тарифами.

“Влітку я оплачувала 2,95 гривні. Чому в 3,5 раза на зимовий період підвищили тарифи? Нехай нам пояснять, чи це наш український газ, та з чим пов’язане підвищення”, – заявила жінка.

А також додала, що українці повинні висловити протест надавачам послуг, владі, яка має все контролювати та узгоджувати з людьми.

У Херсоні біля АТ “Херсонгаз” проходить мітинг проти підвищення тарифів на газ та його постачання. На нього зібралися приблизно 100 людей. У Львові мітингують під стінами “Львівгазу”. Учасники акції висунули свої вимоги та заявили про готовність їхати на безстрокову акцію до столиці. У Кропивницькому під міську раду прийшли приблизно пів сотні містян із саморобними плакатами з написами “Досить обкрадати!”, “Український газ – українському народу!”.

“Наразі, споживачі газу отримують дві окремі платіжки: за газ як товар і вартість його транспортування і розподілу. А з 1 січня 2021 року ціна на розподіл газу збільшилася. Відповідні зміни наприкінці 2020 року ухвалив тарифний регулятор”, – йдеться у повідомленні.

Автор:Наталія Пристанська

Система Orphus