Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

При Полтавській ОДА планують створити робочу групу з питання відновлення ансамблю Круглої площі у Полтаві

Йдеться про три основні пам’ятки культури та архітектури – Будівлю дворянського зібрання (кінотеатр Котляревського), Будинок генерал-губернатора (нині знаходиться ДБР) та Петровський Кадетський корпус.

Проблеми та перспективи відновлення цих будівель обговорили на засідання Громадської ради при Полтавській ОДА.

“Щодо будинку дворянського зібрання, на сесії депутати проголосували за прийняття його на баланс області. Зараз буде тривати процедура приймання-передачі, після того будемо розробляти проєктно-кошторисну документацію і намагатимемося залучити державні інвестиції для цього об’єкту. Петровський Кадетський корпус зараз знаходиться на балансі Державної судової адміністрації. Вони збираються там зробити Палац правосуддя. На цей рік проголосовано 30 млн грн. Їх вистачить на консервацію об’єкту. Будинок генерал-губернатора перебуває у державній формі власності. Наші обговорення і дії повинні бути початком відновлення культурної спадщини Полтави”, – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Читайте також: У 2022 році може йти мова про виділення коштів для відновлення Будинку дворянського зібрання, – Олег Синєгубов

Головна архітекторка області Ірина Особік розповіла, що варто говорити про реставраційні роботи кварталів у центральній частині Полтави.

“Полтава має статус історичного населеного міста. Але є системна проблема – руйнування центральних частин кварталів. Питання підняття статусу міста, загального комфорту Полтави полягає в тому, щоб системно проводити реставраційні роботи на пам’ятках архітектури і реконструкційні роботи кварталів. Мова йде про два квартали від вулиці Європейської вздовж улиці Соборності включно з ЦУМом”, – розповіла Ірина Особік.

Заступник директора Департаменту культури і туризму Інна Шерстюк додала, що для збереження історичної складової центру міста потрібно шукати інвесторів. Тому що без інвестицій реалізація проєкту зі збереження кварталів неможлива.

На думку архітекторки Оксани Бєлявської, всі пам’ятки національного значення потрібно передавати у державну власність.

“На мою думку, варто говорити про відновлення не трьох окремих будівель, а піднімати питання, щоб всі пам’ятки національного значення були передані у державну власність. Тому що державні інституції здатні опікуватись цими об’єктами. Натомість, коли такі пам’ятки перебувають у приватній, комунальній або власності установи, то  бачемо приклад кінотеатру Котляревського”, – зазначила Оксана Бєлявська.

Державна судова адміністрація, на думку архітекторки, зробила великий прецедент в місті. Бо це єдиний власник, який спромігся укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури.

Будинок дворянського зібрання (кінотеатр Котляревського) на сьогоднішній день перебуває в аварійному стані. За словами Оксани Бєлявської, будівля потребує ретельного обстеження, випрацювані рекомендації фахівців і вироблення науково-проєктної документації.

Натомість, будівля генерал-губернатора знаходиться в набагато кращому стані, але там також є проблеми, які потребують негайного вирішення.

Після обговорення Громадська рада рекомендувала очільнику облдержадміністрації створити робочу групу з відновлення історичного центру Полтави та двох кварталів по вулиці Соборності.

Нагадаємо, у березні 2021 року голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов розповів про плани обласної влади щодо відновлення трьох будівель у центрі Полтави.

У кінотеатрі Котляревського, який значно постраждав після масштабної пожежі у грудні 2020 року, планують створити малу оперу з глядацькою залою  на 500 місць.

У будівлі генерал-губернатора, де зараз розташовується теруправління Державного бюро розслідувань, планують розмістити дитячі гуртки, секції.

А щодо Кадетського корпусу, є бачення відновити його історичне призначення і створити військовий ліцей.

 

 

ФОТО: findandfollow.com.ua

Система Orphus Поделиться на fb