Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Кадетському корпусі обласна влада планує створити військовий ліцей

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов презентував ініціативи обласної влади щодо відновлення роботи будинків, які складають Ансамбль Круглої площі Полтави.

Мова йде про будівлю дворянського зібрання (кінотеатр Котляревського), будинок генерал-губернатора з пропілеями (там знаходиться Державне бюро розслідувань) та Полтавський Петровський Кадетський корпус. Але для їх відновлення на обласному рівні щодо кожного об’єкта потрібно вирішувати питання власності.

У кінотеатрі Котляревського, який значно постраждав після масштабної пожежі у грудні 2020 року, планують створити малу оперу з глядацькою залою  на 500 місць.

“Будівля перебуває на балансі міста. Офіс Президента вкрай стурбований ситуацією, що трапилась наприкінці минулого року. За нашою ініціативою, там не повинно бути ні кафе, ні ресторанів, ні нічних клубів. А, наприклад, має бути глядацька зала, розміщення Полтавською академічного симфонічного оркестру. Будемо ініціювати передачу будівлі в обласну власність. Це нам дасть можливість залучити кошти обласного бюджету, кошти ДФРР і прямі державні інвестиції у вигляді субвенцій”, – розповів Олег Синєгубов.

У будівлі генерал-губернатора, де зараз розташовується теруправління Державного бюро розслідувань, планують розмістити дитячі гуртки, секції.

“Незабаром ДБР може переїхати до іншої будівлі. Головна мета – будівля має звільнитись. За своїми технічними характеристиками вона не відповідає тому державному органу. У будівлі є чудові бальні зали, приміщення вільного простору. Є бачення створити там простір для дошкільнят — секції танцю, балетну студію, спортивні школи, IT-простір для учнів, програмування, робототехніка тощо. Так само треба вирішити питання з власністю: або ж будівля перебуває у власності громади, або у державній формі, або зовсім змінити цільове призначення”, – зазначив очільник ОДА.

Щодо будівлі Кадетського корпусу, який перебуває в аварійному стані, на 2021 рік кошти у держбюджеті на цей об’єкт не передбачені. Невідомо, чи будуть фінанси і у 2022 році.

“Ми маємо розуміти, що для відновлення цього приміщення найближчим часом у Державної судової адміністрації (на балансі цього органу перебуває будівля) коштів немає. На 2021 рік державним бюджетом кошти не передбачені. Про 2022 рік поки що не можемо говорити. Є бачення відновити історичне призначення цієї будівлі і створити військовий ліцей для учнів з 8 до 11 класу. Мова йде про створення обласного навчального закладу. Потрібно провести перемовини щодо передачі будівлі у власність області. Забезпечити фінансування і залучити кошти ДФРР й інших суб’єктів: Міносвіти, Міноборони тощо. Вже ведуться такі перемовини”, – запевнив Олег Синєгубов.

Нагадаємо, у грудні 2020 року у Кадетському корпусі провели протиаварійні роботи.

Ці ініціативи презентуватимуть депутатам обласної ради, владі Полтавської громади та іншим державним органам.

Система Orphus