Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Решетилівці має бути центр, де майстри зможуть розвивати свої промисли, – заступник Міністра культури

2 квітня у Полтавській ОДА відбулась нарада “Перспективи розвитку туризму” за участі заступника Міністра культури та інформаційної політики Лариси Петасюк, першого заступника голови Державного агентства розвитку туризму України Кирила Домбровського, народного депутата Дмитра Нальотова, заступника голови Полтавської ОДА Катерини Рижеченко.

Напередодні делегація відвідала Решетилівку й оглянули приміщення колишньої фабрики імені Клари Цеткін, де в майбутньому буде знаходитись Всеукраїнський центр вишивки та килимарства. Лариса Петасюк відзначила, що це має бути створений центр, де майстри зможуть розвивати промисли та передавати свої вміння.

“Ми були у приміщенні, яке наразі недобудоване. Нам потрібно думати, щоб спільними зусиллями держави та місцевої влади створити центр, де майстри будуть передавати свої вміння, традиції. Більш того, ми дамо можливість людям заробляти своїми знаннями і вміннями”, – наголосила заступник Міністра культури.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року приміщення колишньої фабрики імені Клари Цеткін оглянув Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Під час його візиту йшлося про створення потужного артхабу.

Читайте також: Розробляємо державну програму з розвитку художніх промислів, що стосуватиметься також ремесел з Решетилівки та Опішні, – заступник Міністра культури

Під час наради Кирило Домбровський наголосив, що головним завданням Державного агентства розвитку туризму є навчити територіальні громади формувати свій туристичний продукт, просувати та подавати його.

“Тож нам важливо працювати спільно, допомагати один одному. Нині розробляється державна цільова програма “Мандруй Україною”. Вона комплексна й стосується галузей, дотичних до туризму: інфраструктури, культури, гастрономії. Якщо маєте якісь пропозиції та напрацювання щодо вашого регіону, то ми готові до співпраці”, – сказав Кирило  Домбровський.

Народний депутат Дмитро Нальотов зазначив, що Полтавщина має великий потенціал для розвитку туризму.

“Область територіально знаходиться у вигідному положенні, між трьома містами-мільйонниками. Це гарна пропозиція для програм вихідного дня. Адже люди можуть із Києва, Дніпра та Харкова приїхати в регіон і провести тут час. І саме з цього пропонував би розвивати туризм на Полтавщині”, – сказав Дмитро Нальотов.

Нагадаємо, на Полтавщині планують створити комунальне підприємство “Опішнянська артіль” для збереження народних промислів.

Система Orphus