Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Розробка туристичних маршрутів та підтримка “зелених” садиб: як розвивається туризм на Полтавщині

У зв’язку з пандемією COVID-19 змінилися напрямки розвитку туристичної галузі. На відміну від минулих років, коли основними були фестивальний та подієвий туризм, на сьогоднішній день на перше місце вийшла інформаційна та фінансова підтримка об’єктів туристичної галузі Полтавщини.

Про це повідомила директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Ірина Удовиченко.

“На сьогодні на території області зареєстровано 32 садиби сільського зеленого туризму. У рамках Стратегії області за сім років буде надана фінансова підтримка 18 стартапам. Також проводимо конкурс для мікро-, малого підприємництва у сфері надання супутніх туристичних послуг. Крім того, для гідів готуємо курси підвищення кваліфікації. Через карантинні обмеження їх проведення перенесли на травень-червень. Участь візьме 21 екскурсовод”, – зазначила Ірина Удовиченко.

Цьогоріч також запланована участь у виставкових заходах у Києві, Львові, Одесі, Кропивницькому, Харкові та Запоріжжі, де кожна область презентуватиме свій туристичний продукт.

“У зв’язку з неможливістю розробити подієвий каталог ми переформатувалися на рекламування крафтових виробників області та музейних закладів. Крім того, розробили концепцію рекламних полотен на бігбордах вздовж дороги Київ-Харків-Довжанський”. Також реалізуємо проєкт “Дороги вина та смаку”. Наразі тривають перемовини з потенційними учасниками-виробниками сільськогосподарської продукції”, – розповіла Ірина Удовиченко.

У 2021-ому заплановані презентації туристичних маршрутів. Зокрема, у лютому вже представили маршрут “Місто великих планів та звершень, місто великої води та міцної землі (м. Кременчук)”. Ще один — “Полтава-Опішня” планують презентувати вже у квітні-травні. Голова Опішнянської громади Микола Різник додав, що перевірив новий веломаршрут. До 300-річчя Григорія Сковороди розробляють маршрут “Полтава-Сковородинівка (Харківська область)” у рамках соціального туризму.

Протягом року на Полтавщині продовжать реалізацію проєктів “Ukraine open”, “Find&Follow” та проєкту з ГО “Ukraїner”. Зокрема, у листопаді минулого року презентували туристичні інтернет-маршрути Полтавщиною у межах проєкту Vodafone Find & Follow – Village Routes.

Також Ірина Удовиченко розповіла про реставрацію Полтавського краєзнавчого музею та підтримку туристичної складової у громадах. Наразі вже направили матеріали щодо включення решетилівської вишивки “білим по білому” до Національного переліку ЮНЕСКО. Також на Полтавщині планують створити заклад “Опішнянська артіль”.

До 30-річчя незалежності України, за словами директора Департаменту культури і туризму ОДА, готують відеоролик про туристичні родзинки Полтавщини.

Система Orphus