Ви тут:
Відео Освіта Суспільство Україна 

У класі 15 дітей і уроки на вулиці, – лікар Комаровський порадив, як організувати шкільне навчання в умовах пандемії

Лікар Євген Комаровський впевнений, що зараз всі повинні готуватись до того, що 1 вересня у закладах освіти розпочнеться повноцінний навчальний рік.

Також додає, що дистанційне навчання є катастрофою для дітей, батьків і країни в цілому. Про це лікар розповів в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Для більшості дітей коронавірус не становить загрози. А навчання в домашніх умовах це реальна загроза і для дітей, і психічному здоров’ю батьків. І це катастрофа для країни. Якщо діти перебувають вдома, поруч з ними знаходяться непрацюючі дорослі, таким чином люди не мають коштів для існування. А якщо батьки залишають дітей і йдуть на роботу, то це ще більший ризик, тому що діти, яких залишають без нагляду, мають більший шанс загинути або накоїти дурниць ще більше, ніж при COVID-19. Тому ми всі повинні готуватися до того, що діти 1 вересня підуть до школи”, – запевняє Комаровський.

Нагадаємо, у МОН раніше повідомляли, що школи не переводять на обов’язкову дистанційну форму навчання, навчальний рік 2020/2021 розпочнеться 1 вересня, а формат роботи шкіл залежатиме виключно від епідеміологічної ситуації.

Читайте також: Є ймовірність, що восени школам доведеться перейти на дистанційне навчання, – секретар РНБО

Щоб організувати безпечне навчання у школі під час пандемії, лікар радить дотримуватись соціальної дистанції у класах. Там повинне бути близько 15 дітей. На перервах школярі повинні перебувати на свідому повітрі. А коли дозволяють погодні умови, максимально проводити уроки на вулиці.

Зараз треба думати, в які школи підуть діти. Суть соціального дистанції в школах полягає в тому, що в класі має бути не 30, а 15 дітей. А за партами вони повинні сидіти по одному. На перервах їх треба по максимуму виганяти на свіже повітря. Зараз треба думати про те, як змінити кількість дітей в класах, як забезпечити школи достатньою кількістю медсестер, як проконтролювати систему вентиляції, температуру і вологість повітря в класах. У школах все що проходить на свіжому повітрі, там і має відбуватися. Поки у нас тепло, діти повинні вчитися на свіжому повітрі, як це відбувається в багатьох країнах. А взимку, коли в класах задуха, варто робити великі канікули”, – розповів Євген Комаровський.

Нагадаємо, заступник Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій запевняла, що новий навчальний рік для школярів розпочнеться 1 вересня. Також освітній омбудсмен Сергій Горбачов повідомляв, що школи приймуть дітей у перший день осені.

Читайте також: У Полтаві розглядають можливість введення дистанційного навчання у разі другої хвилі COVID-19

Але лікар зазначив, якщо батьки не хочуть, щоб їх діти ходили в школу і при цьому можуть сидіти з ними вдома або дитина належить до груп ризику, то для таких учнів повинні забезпечити дистанційну освіту.

У МОН нині працюють над розробкою електронної освітньої платформи для навчання в умовах карантину. А заступник Міністра освіти і науки Любомира Мандзій зазначала, що на початку вересня для школярів організують коригуюче навчання.

Система Orphus