Refresh

This website np.pl.ua/2024/05/18-travnia-80-ti-rokovyny-stalinskoi-deportatsii-krymskykh-tatar/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

18 травня – 80-ті роковини сталінської депортації кримських татар

18 травня – 80-ті роковини сталінської депортації кримських татар

18 травня виповнюється 80 років від початку депортації радянським режимом кримських татар із Криму. Цього дня в Україні на державному рівні відзначають День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Джерело: Крим. Реалії.

Цього дня 1944 року з Кримського півострова радянський режим розпочав тотальну депортацію кримськотатарського народу в райони Середньої Азії та Уралу. Загалом було депортовано близько 200 тисяч людей. Протягом понад 40 років їм було заборонено повертатися до Криму. За різними даними, дорогою та в місцях перебування під час депортації від насильства, голоду, холоду і хвороб загинуло близько половини депортованих громадян.

Згідно з постановою Верховної Ради України, день 18 травня оголошено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Традиційно 18 травня в Україні відбуваються жалобні заходи пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму, проте цього року, як і торік, на проведення всіх масових заходів впливає військове вторгнення Росії та окупація Криму.

Наприкінці квітня Кабінет Міністрів України схвалив постанову про створення оргкомітету з підготовки та проведення заходів до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, а Верховна Рада України закликала міжнародне співтовариство визнати депортацію кримських татар геноцидом.

17 травня Міністерство закордонних справ України спільно з Постійним представництвом президента України в АРК та Меджлісом кримськотатарського народу вшанували пам’ять насильно депортованих радянською владою кримських татар. Перед будівлею МЗС України було піднято прапор кримськотатарського народу з жалобною стрічкою.

Перейти до вмісту