Ви тут:
Суспільство 

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

У п’ятницю, 3 грудня, в Україні відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю у межах акції “16 днів проти насильства”.

Цей день встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року. Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і добробуту.

У квітні цього року Кабінет Міністрів затвердив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. Національна стратегія – це перший в Україні комплексний документ, який передбачає створення безбар’єрного простору в усіх сферах життя та для всіх суспільних груп, зокрема людей з інвалідністю, літніх людей, молоді, жінок, батьків маленьких дітей та дітей з інвалідністю. Йдеться не лише про доступність інфраструктури міст і громад. Нацстратегія також включає заходи із залучення та підтримки для всіх українців, які відчувають бар’єри в освіті, працевлаштуванні, отриманні послуг. 

Читайте також: На Полтавщині розробляють Регіональну цільову програму із безбар’єрності

У вересні 2021 року Олена Зеленська презентувала електронну версію “Довідника безбар’єрності”. Посібник покликаний зафіксувати нові норми безбар’єрної мови та стати гідом з коректного спілкування. Це перший крок у створенні нової етики спілкування. Нова етика – це про те, коли в мові немає місця дискримінаційним чи стереотипним фразам, коли ми розуміємо, що повага до людей виявляється не лише у словах, а й у жестах, емоціях чи погляді, коли наша щоденна взаємодія з іншими не створює штучних бар’єрів. Так формуються нові норми й відбуваються якісні зміни всередині суспільства. Одним із розділів Довідника став “Безбар’єрний календар”, який розповідає про важливі дати, визначні й пам’ятні дні, а також пояснює, для чого їх запроваджено, як потрібно відзначати та коли привітання є недоречними.

Фото: ілюстративне

Перейти до вмісту