Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині розробляють Регіональну цільову програму із безбар’єрності

На Полтавщині розробляють Регіональну цільову програму із безбар’єрності

Високу оцінку Плану дій із реалізації “Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року” в Полтавській області дала координатор регіональної безбар’єрності Кабінету Міністрів України Тетяна Мураткіна.

В онлайн-режимі вона долучилася до проведення наради за участі заступника голови Полтавської ОДА Катерини Рижеченко, представників Департаменту будівництва, містобудування і архітектури ОДА, регіонального представника Національної асамблеї людей з інвалідністю Ірини Твердохліб, очільника Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації “Союз осіб з інвалідністю України” Сергія Чумака, депутата обласної ради Ольги Величко, повідомили у Полтавській ОДА.

“Безбар’єрність – це не лише про фізичну доступність, це – про переваги для широкого кола людей. Зараз ми закладаємо підвалини безбар’єрної України й кожного регіону”, – зауважила Тетяна Мураткіна.

Вона дала високу оцінку регіональному Плану дій з реалізації “Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року” та зупинилася на окремих моментах, які потрібно доопрацювати та скорегувати. 

Так, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 №537 “Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг осіб з інвалідністю” та в межах обласного Плану дій в області здійснюється моніторинг з оцінкою ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення. Триває перевірка по кожному типу об’єктів, проводиться аналіз аудиту. Водночас функціонує комітет із питань безбар’єрності, формуються графіки проведення навчальних семінарів та тематичних лекцій на перспективу.

“План стратегії безбар’єрності в області уже напрацьовано. Тепер важливо взяти до уваги всі пропозиції та зауваження, обов’язково долучивши до подальших обговорень представників громадськості, які опікуються питанням безбар’єрності. Усі учасники та виконавці Плану дій закладають базис для затвердження Полтавською обласною радою Регіональної цільової програми із безбар’єрності”, – зазначила Катерина Рижеченко.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus Поделиться на fb