Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Ректора Полтавського педуніверситету знову обиратимуть у другому турі виборів

Ректора Полтавського педуніверситету знову обиратимуть у другому турі виборів

29 вересня у Полтавському національному педагогічному університеті вдруге відбулись вибори ректора. На посаду претендували троє кандидатів – професори Марина Гриньова, Ольга Ніколенко та Роман Сітарчук. 

Згідно з протоколом виборчої комісії, що оприлюднили на сайті навчального закладу, голоси серед кандидатів розділились таким чином: за Марину Гриньову віддали 204 голоси (47,55%), за Ольгу Ніколенко – 62 голоси (14,45%), за Романа Сітарчука – 103 (24,01%). Не підтримали жодного кандидата 18 виборців (4,20%). 

Відповідно до змін до закону про вищу освіту щодо удосконалення процедури виборів ректорів вишів, яких ухвалила Верховна Рада у лютому цього року, якщо у виборах взяли участь двоє і більше кандидатів, але жоден з них не набрав більше 50% голосів, то на сьомий календарний день після проведення першого туру проводиться другий тур виборів.

Тому у другому турі виборів змагатимуться двоє кандидатів – Марина Гриньова та Роман Сітарчук. На своїй сторінці у фейсбук Марина Гриньова вже відреагувала на результати першого туру виборів.

“Перший тур успішно подоланий! Дякую усім викладачам, співробітникам та студентам за підтримку! Я поважаю думку та вибір кожного!”, – написала кандидатка на посаду ректора.

Нагадаємо, що це вже друга спроба обрати ректора університету. Перший конкурс МОН оголосило з датою проведення виборів 7 квітня. Тоді за посаду ректора змагались троє кандидатів – професори Марина Гриньова, Василь Фазан та Сергій Шевчук. У першому турі не вдалось обрати ректора, оскільки жоден з кандидатів не набрав більше 50% голосів.

Тоді оголосили другий тур, в який вийшли двоє кандидатів – Марина Гриньова і Сергій Шевчук, за яких у першому турі віддали 40,86% і 42,89% голосів відповідно. У другому турі голоси серед кандидатів розділились таким чином: за Марину Гриньову віддали 211 голосів (49,65%), за Сергія Шевчука – 189 голосів (44,47%). Таким чином, жоден з кандидатів не отримав понад 50% голосів.

Відповідно до положення про порядок проведення виборів ректора, обраним керівником університету вважається особа (кандидатура), яка набрала більше 50% голосів осіб, які мають право брати участь у виборах, а в разі проведення другого туру – більше 50% голосів осіб, які взяли участь у голосуванні.

Система Orphus Поделиться на fb