Паралімпіада-2020: український плавець зі світовим рекордом здобув “золото”

Україна здобула п’яту золоту медаль на Паралімпійських Іграх у Токіо.

Як повідомляє “Суспільне.спорт”, золоту медаль із новим світовим паралімпійським рекордом на дистанції 100 метрів вільним стилем здобув українець Максим Крипак (клас – S10).

Крипак перед фіналом 100-метрівки встиг здобути медаль Паралімпійських Ігор. Крипак виграв “срібло” на дистанції 50 метрів вільним стилем, поступившись лише австралійцеві Ровену Крозерсу.

У фіналі 100 метрів вільним стилем Крипак також мав у суперниках Крозерса. Однак цього разу фаворитом на золоту медаль був саме український плавець – час у кваліфікації Крипака був швидшим – 51.57 секунд.

Проте у фіналі українець не лише перевершив час у кваліфікації та здобув “золото”. Але й ще проплив дистанцію з новим світовим паралімпійським рекордом! На фініші час Крипака склав 50.64 секунди – попереднє досягнення бразильця Андре Бразіла, встановлене у цьому класі в серпні 2010-го українець перевершив на 0.23 секунди.