Ви тут:
Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство 

Чому у полтавців немає гарячої води, – пояснення “Полтаватеплоенерго”

Зранку 1 червня полтавці опинились без централізованого постачання гарячої води.

На сайті “Полтаватеплоенерго” пояснили, що так трапилось через неприйнятні умови придбання природного газу, що пропонує НАК “Нафтогаз” України”.  У такій ситуації опинились не лише жителі Полтавської області, а й інших міст та областей, оскільки газопостачальна компанія розіслала проєкти договору для підприємств ТеплоКомунЕнерго (ТКЕ) усіх регіонів.

Як розповіли “Новинам Полтавщини” у пресслужбі “Полтаватеплоенерго”, ця ситуація розпочалась місяць тому, коли були загрози припинити постачання гарячої води з 1 травня. Тоді ситуацію вдалось вирішити – “Полтаватеплоенерго” підписало договір з дочірньою структурою НАК “Нафтогаз” ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”. Договір уклали на один місяць.

З 20 травня Уряд скасував дію ПСО (покладання спеціальних обов’язків) на ринку газу для підприємств теплокомуненерго. Таким чином, Уряд більше не регулює ціни на газ для населення. А постачальники тепла мають купувати газ за ринковими цінами.

Після цього рішення ситуації значно ускладнилась, говорять у “Полтаватеплоенерго”.

Після скасування 20 травня ПСО на рівні держави ситуація ускладнилась. Разом з колегами з інших міст, заручившись підтримкою Міжгалузевої асоціації “Укртеплокомуенерго”, Асоціації міст України звернулись до Уряду, профільного міністерства, НКРЕКП, Офісу Президента з поясненням даної ситуації. Той алгоритм дій, які нав’язують газопостачальні організації, не дасть можливості працювати в принципі. І через вартість газу, і через умови оплати, штрафні санкції, які розраховують накладати газопостачальники на теплопостачальні підприємства”, – розповів провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою “Полтаватеплоенерго” Олександр Циганок.

21 травня в Офісі Президента відбулась нарада, де були досягнуті компромісні рішення щодо вирішення ситуації. 29 травня підприємства теплокомуненерго, зокрема, і “Полтаватеплоенерго” отримали проєкти договорів від НАК “Нафтогаз України”, в яких були проігноровані досягнуті домовленості.

У Полтаві та й в інших містах відсутня послуга з постачання гарячої води через відсутність газу. А газ ми не можемо придбати через ті умови, які продовжують нав’язувати нам газопостачальні підприємства. Вони є дискримінаційними. Ми з такими умовами навряд чи доживемо до опалювального сезону. І на таких умовах його точно не буде. Тому фактично зараз вся Україна зупинилась”, – стверджує Олександр Циганок.

Однією з ключових умов є вартість газу. У тарифі вартість закладена на рівні 6,2 грн за куб.м.

Говорили про тариф 10,6 грн за куб. м. Після перемовин в Офісі Президента дійшли домовленостей про ціну на рівні 7,4 грн за куб. м. Цю ціну поділили на дві складові — соціальну і комерційну. Пропонують на підставі останніх трьох опалювальних сезонів вирахувати, скільки потрібно газу щомісячно. І на основі прогнозованих даних пропонують газ за ціною 7,4 грн за куб.м. Також варто враховувати, що кількість газу влітку і взимку зовсім різна. А вартість решти газу, те, що не спрогнозували, становитиме 100%. Більше 11 грн за куб.м. За таких умов відразу закладаються прибутки для газопостачальників”, – прокоментував Олександр Циганок.

31 травня відбулась нарада постачальників теплопідприємств разом з ініціативною групою з Асоціацією міст України, “Укртеплокомуненерго” сформували звернення до Офісу Президента, який містить перелік зауважень, що надіслав НАК “Нафтогаз України” у проєктах договорів.

Очільники теплових підприємств вже другий день перебувають у Києві. Чекаємо звідти новини. Сподіваємось, що нас дослухаються, врахують думку. Ми хотіли б побачити в проєктах договорів відображення тих домовленостей, які були досягнуті на нараді у Президента. Якщо буде досягнутий алгоритм, то сподіваюсь, що до найближчих вихідних все-таки полтавці будуть з гарячою водою”, – зазначили у “Полтаватеплоенерго”.

Система Orphus