Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Олена Зеленська у Диканській школі ознайомилась з реформою харчування школярів Полтавщини

Під час візиту на Полтавщину 16 червня перша леді України Олена Зеленська відвідала опорний заклад загальної освіти Полтавської області Диканську ЗОШ I-III ступенів ім. М. В. Гоголя. 

На зустрічі були присутні заступник міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська та представник головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області Яніна Аранчій.

Під час зустрічі відбулася презентація проекту “Реформи харчування учнів Полтавської області”, на якій була розглянута система організації шкільного харчування в регіоні, повідомили в Офісі Президента.

“Коли ми розпочинали роботу над реформою системи шкільного харчування, ми поставили собі мету – підвищити загальний середній рівень харчування в українських школах. Це комплексне завдання: від поліпшення якості, поживності страв та безпечності харчових продуктів до ресурсного забезпечення шкіл. Я хочу, щоб діти із задоволенням йшли у шкільну їдальню, а батьки були при цьому впевнені, що шкільне харчування корисне для здоров’я”, – зазначила Олена Зеленська.

На прикладі Полтавщини було виявлено низку проблемних питань, які мають бути вирішені, а саме: невідповідність матеріально-технічного стану харчоблоків системі НАССР, неврегульованість на законодавчому рівні посади шеф-кухаря в закладі освіти, відсутність чітких правил співпраці з бізнесом, проблемні питання щодо закупівель продуктів та/або послуг харчування й наявність недобросовісної конкуренції тощо.

У 2020 році 62 заклади загальної середньої освіти скористалися можливістю державної субвенції та оновили обладнання для харчоблоків. На поточний рік у планах – оновлення 97 харчоблоків опорних та міських шкіл, де навчається 400 і більше учнів.

Нагадаємо, також Олена Зеленська взяла участь у відкритті школи “ТАТО Hub”. А в музеї історії Полтавської битви презентувала аудіогід шведською мовою.

 

 

ФОТО з фейсбук-сторінки Диканської громади

 

Система Orphus