Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Олена Зеленська у Полтаві відкрила муніципальну школу “Тато Hub”

16 червня у межах візиту до Полтавської області перша леді України Олена Зеленська взяла участь у відкритті школи “Тато Hub Полтава”.

Цей простір для відповідального татівства відкрили напередодні Дня батька, що цього року відзначається 20 червня. Це міжнародний проєкт, який впроваджується ще в п’яти країнах світу, а минулого року запрацював і в Україні.

Такий клуб для тат, створено в межах проєкту “Трамплін до рівності”, що імплементується фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Швеції.

Перша леді Олена Зеленська у вітальному слові на відкритті “Тато Hub” наголосила на важливості дотримання рівних прав і можливостей щодо виховання дітей. Адже минулого року Україна стала учасницею “Партнерства Біаріцц”, серед ключових положень якого — забезпечення широких можливостей для чоловіків щодо піклування дітей.

[metaslider id=756601]

“Саме ви, татусі, будете користуватись цим простором. І ви демонструєте, що у нас є свідомі татусі. Це означає, що рух до свідомого батьківства, до рівних можливостей для тат і мам, існує. “Партнерство Біаріцц” – один з напрямків, який Україна обрала для себе в напрямку впровадження рівноцінного батьківства. Чудово, що відтепер татусі можуть іти в декректну відпустку на три роки, як і мами. Зараз вже діє закон про 14-денну оплачувану відпустку для батьків після народження дитини протягом трьох місяців. Це все про права. Але як використовувати свої права кожен буде вирішувати сам. Мені здається, що цей вибір має бути свідомим”, – наголосила Олена Зеленська.

До відкриття долучився Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг.

“У Швеції, якщо чоловік хоча б раз не скористався відпусткою по догляду за дитиною, він має пояснити, чому так сталось. Така зміна у суспільстві в країні відбулась впродовж останніх 20 років. Вже підкреслювали наскільки важливо, коли і тато, і мати, і дитина знаходяться всі разом. Не менш важливо, коли тато приділяє достатньо уваги вихованню дитини”, – зазначив Тобіас Тиберг.

За словами представників Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, полтавський “ТАТО Hub” є восьмим, який відкрили в Україні. До кінця цього року в Україні планують відкрити ще два “Тато HUB”.

“Немає нічого ціннішого, ніж час, який ми проводимо разом з дітьми. Ми хочемо, щоб 100% батьків скористались своїми можливостями рівності. Нам дуже приємно, що є запит з боку батьків, що вони хочуть користуватись послугами «Тато HUB» і підвищувати свою роль у житті дітей”, – акцентував голова представництва Фонду ООН Хайме Надаль.

Координаторка “Тато Hub” Юлія Трунова повідомила, що у цьому просторі усі бажаючі матимуть змогу індивідуально проконсультуватись у психологів, зможуть взяти участь у різноманітних заходах, а також долучитись до проєктів, як проводитимуть онлайн.

Полтавець Богдан Шерстюк на відкриття “Тато Hub” завітав зі своїм 13-річним сином. Він вважає, що такі заклади створюють передовсім для спілкування тат, обміну досвіду.

“Ми звикли до того, що всі проблеми вирішували самостійно, в родинах. А коли є допомога таких закладів, це чудово. Син народився, коли мені було 37 років. Тоді було вже зовсім інше розуміння світу. А є чоловіки, які стають татами у 25-30 років, і їм потрібна моральна підтримка. Це спілкування, обмін досвідом, прекрасно, що створюють такі заклади”

Система Orphus Поделиться на fb