Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство ТОП-новина 

Як уникнути непорозумінь при нарахуванні за спожитий газ: поради фахівців Держпродспоживслужби Полтавщини

У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Полтавській області розповіли, як уникнути непорозумінь при нарахуванні за спожитий газ та отримувати рахунки лише за фактичними показаннями лічильника.

“Найчастіше така ситуація виникає у результаті не надання або не своєчасного надання оператору ГРМ* фактичних показів лічильника. Щоб сплатити лише за фактично спожитий газ, необхідно щомісяця станом на 1 число місяця знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п’яти діб (до 5 числа включно) передавати їх оператору ГРМ у спосіб, визначений договором розподілу природного газу”, – зазначили фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області.

Читайте також: У травні в одній з багатоповерхівок Полтави тимчасово припинять розподіл газу

Обов’язок споживача передавати показання лічильників газу передбачений пунктом 4 глави 4 розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494, у якому зазначено наступне: “Побутовий споживач, який за умовами договору розподілу природного газу розраховується за лічильником газу, зобов’язаний щомісяця станом на 1 число місяця знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п’яти діб (до 5 числа включно) надавати їх Оператору ГРМ у спосіб, визначений договором розподілу природного газу”.

“У разі неотримання оператором ГРМ до 6 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника газу та за умови, що лічильник газу не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний об’єм розподілу та споживання природного газу по об’єкту споживача за розрахунковий період визначається оператором ГРМ на рівні планового місячного об’єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача, з урахуванням вимог цього Кодексу. Якщо за підсумками наступного місяця споживач своєчасно надасть покази лічильника газу, формування об’єму розподілу та споживання природного газу за період зазначеного місяця здійснюється з урахуванням наданих показань”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: “Полтавагаз” пропонує споживачам користуватися онлайн-сервісами

Нагадаємо, ТОВ “Полтавагаз збут” оприлюднив ціну на газ для населення з 1 травня та річну ціну. З 11 травня споживачі “Полтавагаз” зможуть безпосередньо в абонвідділі за місцем проживання вирішувати питання розрахунків та заборгованості за послугу розподілу природного газу, приєднання до газових мереж, виготовлення документації, встановлення газового обладнання.

Система Orphus