Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві провели лабораторні дослідження у “швидкій” після обробки діоксидом титану

18 травня на базі Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф працівники лабораторного центру взяли повторні змиви з поверхонь карети швидкої допомоги на наявність бактерій.

Саме цю автівку 29 квітня обробили й знезаразили за допомогою діоксиду титану. Представники компанії “Дезковер”, яка є офіційним дистриб’ютором угорської компанії “Resysten” запропонували провести експеримент і обробити інноваційним способом різні медичні поверхні, щоб запобігти поширенню COVID-19, повідомили у Полтавській ОДА.

“Після обробки діоксидом титану карету швидкої допомоги 19 днів використовували за призначенням, доставляли хворих, зокрема й із COVID-19, до закладів охорони здоров’я, – розповів директор  Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Дмитро Лавренко. – Щодня після роботи машину мили та дезінфікували розчином, що містить спирт, – “Аеродізін”, як цього вимагають інструкції МОЗ”..

Як запевняють представники угорської компанії “Resysten”, діоксид титану вбиває всі види мікробів, бактерій і вірусів, зокрема й коронавірусної інфекції, а також припиняє їх поширення на будь-якій поверхні, проте є цілком безпечним для людей і тварин. Термін дії – до 1 року.

Тому щоб перевірити дію цього методу, до обробки машини епідеміологи теж брали проби з поверхонь.

Результати першого аналізу вже є. Результати другого будуть готові за 5 днів, тоді й оголосять обидва у динаміці та в порівнянні, щоб переконатися у дієвості методу знезараження.

“Зважаючи на темпи поширення коронавірусної хвороби в області, дуже актуальним стає питання знезараження громадського транспорту, карет швидкої допомоги, обробки поверхонь у лікарнях. Це дослідження проводиться безкоштовно. Якщо отримаємо позитивні результати, то Полтавська ОДА спільно з обласною радою вирішуватимуть питання щодо використання технології на практиці: обробки медичного транспорту, можливо, точкових поверхонь у лікарнях та іншого”, – розповів перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Система Orphus