Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Знову дистанційка: школярі Полтавщини навчатимуться онлайн

З понеділка, 15 лютого, в окремих громадах Полтавської області школярі навчатимуться дистанційно. Онлайн-освіта запроваджується до 19 лютого. 

Таке рішення прийняли через складні погодні умови – снігопад, ожеледь, морози.

Відомо, що у цей період дистанційно навчатимуться школярі 1-11 (12) класів Полтави, Кременчука, Пирятинської громади. В Управлінні освіти і науки Полтавської міськради також повідомили, що на дистанційне начання переходять і заклади позашкільної освіти. 

Наприкінці минулого тижня школярі навчались онлайн у Лубенській, Лохвицькій, Сенчанській та Заводській громадах

Читайте також: Як школярам та вчителям налаштуватись на дистанційне навчання

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України радить закладам освіти організувати дистанційне навчання

Однак дистанційне навчання не стосується садочків – вони працюватимуть у звичайному режимі.

Поради

Оскільки діти навчаються вдома, то батькам потрібно допомогти дітям налаштуватись на навчання.

– Поговорити з дитиною про ситуацію, що склалася. Розповісти, чому школи закриті, і чому самоізоляція настільки важлива. Важливо донести, що ситуація серйозна, не посилаючись на паніку, пише сайт learning.ua.

– Розпочинати ранок з активності. Рівень ранкової активності дає мозку сигнал про те, як провести свій день.

– Знайти місце для навчання. Важливо, щоб у дитини був власний простір, де вона буде виконувати шкільні завдання і вивчати нове. Місце, яке буде налаштовувати її на навчальний процес.

 Переодягатися в “навчальну форму”. Справа в тому, що навіть сам процес перевдягання буде налаштовувати нас на зміну діяльності. Одягаючи певний одяг, призначений для навчання, дитина зможе легше переключатися з ігор та домашніх справ на навчальний процес.

 Заздалегідь нагадувати дитині про початок занять. Батьки радять повідомляти школяра, що через певний проміжок часу в нього розпочнуться заняття. Адже дітям (особливо молодшим школярам)важко відразу зосередитися на навчанні. 

Натомість, вчителям радять безпечно використовувати відеодзвінки, оскільки навчання відбувається онлайн через Skype, Hangouts, Zoom. 

1. Користуйтесь перевіреними вебресурсами

Для дистанційних уроків варто використовувати тільки перевірені ресурси за рекомендаціями закладів освіти або колег, які мали позитивний досвід використання, повідомляють у МОН.

2. Слідкуйте за власним зовнішнім виглядом

Зовнішній вигляд не менш важливий як під час онлайн-уроків, так і під час оффлайн-навчання. Тому обирайте звичне вбрання для роботи в онлайн-форматі.

3. Обирайте відповідний фон для навчання

Слідкуйте за фоном під час відеодзвінків. На фоні не має бути сторонніх предметів, що надавали б особисту інформацію (ім’я, прізвище, особисті фото, сертифікати та інше).

4. Дотримуйтесь правил ефективної комунікації

Навчання онлайн – це точно про нові технології та здобуття знань у новому форматі. Намагайтеся прислухатися до учнів та отримувати зворотній зв’язок щодо уроків. У такий спосіб ви зможете «чути» один одного та краще працювати над матеріалами.

5. Встановлюйте власні правила під час онлайн-уроків.

Під час онлайн-навчання має бути дисципліна така ж, як і під час уроків оффлайн. Тому рекомендуємо створити власні правила для уроків: підключатися до уроків без запізнення, вмикати камеру, активно обговорювати завдання, вдягатися, як і на навчання оффлайн, тощо.

Система Orphus