Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Дистанційне навчання: як вчителям безпечно користуватись відеодзвінками

Згідно з карантинними обмеженнями, у період локдауну заборонено відвідувати освітні заклади.

На цей час МОН рекомендувало продовжити зимові канікули або відновити навчання у дистанційному форматі. 

В таких умовах вчителі проводять заняття здебільшого через Skype, Hangouts i Zoom. У Міністерстві освіти зібрали кілька порад для вчителів щодо безпечного використання відеодзвінків.

1.Користуйтеся перевіреними вебресурсами.

Для дистанційних уроків варто використовувати тільки перевірені ресурси за рекомендаціями закладів освіти або колег, які мали позитивний досвід використання.

2.Слідкуйте за власним зовнішнім виглядом.

Зовнішній вигляд не менш важливий як під час онлайн-уроків, так і під час оффлайн-навчання. Тому обирайте звичне вбрання для роботи в онлайн-форматі.

3. Обирайте відповідний фон для навчання.

Слідкуйте за фоном під час відеодзвінків. На фоні не має бути сторонніх предметів, що надавали б особисту інформацію (ім’я, прізвище, особисті фото, сертифікати та інше).

4.Дотримуйтеся правил ефективної комунікації.

Навчання онлайн – це точно про нові технології та здобуття знань у новому форматі. Намагайтеся прислухатися до учнів та отримувати зворотній зв’язок щодо уроків. У такий спосіб ви зможете «чути» один одного та краще працювати над матеріалами.

5.Встановлюйте власні правила під час онлайн-уроків.

Під час онлайн-навчання має бути дисципліна така ж, як і під час уроків оффлайн. Тому рекомендуємо створити власні правила для уроків: підключатися до уроків без запізнення, вмикати камеру, активно обговорювати завдання, вдягатися, як і на навчання оффлайн, тощо.

Нагадаємо, для дистанційного навчання в Україну розробили нову платформу “Всеукраїнська школа онлайн”.

Система Orphus Поделиться на fb