Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

“Всеукраїнська школа онлайн”: нова платформа для дистанційного навчання

11 грудня Міністерство освіти та науки України разом з Українським інститутом розвитку освіти та Мінцифрою для  забезпечення рівного доступу до якісної шкільної освіти учнів 5-11 класів запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання “Всеукраїнська школа онлайн” (ВШО).

Щоб процес навчання не зупинявся, незалежно від поширення коронавірусної інфекції чи закриття шкіл на карантин через ГРВІ, створили спеціальну електронну платформу E-SCHOOL.net.ua для дистанційного навчання. Така платформа розрахована на навчання учнів середньої та старшої школи, там завантажені матеріалами, які пройшли експертизу та відповідають державним освітнім стандартам, пояснюють у Міністерстві освіти.

Наразі контент платформи розрахований на два тижні навчання відповідно до календарного плану. Щотижня він буде доповнюватися. Функціонал платформи буде постійно вдосконалюватися та розширюватися.

Учні зможуть користуватися платформою не тільки під час карантину, а й для ознайомлення з темою, яку пропустили в школі через хворобу або з інших причин.

Як працювати з платформою “Всеукраїнська школа онлайн” можна переглянути у відео далі:

Платформа доступна для учнів 5-11 класів. Навчальні матеріали розміщені з 18 предметів: історії України, алгебри, алгебри і початки аналізу, англійська мова, біології, біології й екології, всесвітньої історії, географії, геометрії, зарубіжної літератури, математики, мистецтва, основ правознавства, природознавства, української літератури, української мови, фізики й хімії.

За словами заступника Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонана, на початку 2021 року на платформі презентують функціонал “Кабінету вчителя”, де він зможе відслідковувати прогрес своїх учнів і модифікувати курси спеціально для них або навіть створювати власні. 

“Також ми вже працюємо над розробкою мобільних застосунків, щоб онлайн-навчання для дітей стало ще зручнішим та доступнішим. Ми знаємо, наскільки важлива в часи розвитку дистанційного та змішаного навчання цифрова грамотність. Тож маю сказати, що ВШО є частиною глобальної ініціативи з цифрової грамотності – “Дія.Цифрова освіта”, яку Мінцифри разом із партнерами запустили цього року”, – прокоментував Валерій Іонан.

Платформа надає доступ до навчального контенту українською мовою для дітей та вчителів, які проживають на тимчасово окупованих територіях України. А також для дітей, які з різних причин перебувають за кордоном та хочуть навчатися за українською державною програмою.

Всеукраїнську школу онлайн підтримали також 3 мобільні оператори – Київстар, Vodafone та lifecell. Вони забезпечать безлімітний нетарифікований доступ до сайту платформи та її мобільного застосунку для всіх абонентів (перегляд навчальних відеоматеріалів на каналі YouTube тарифікується згідно з умовами тарифного плану абонента).

Незабаром створять мобільний застосунок ВШО та розширять функціонал платформи, що дозволить вчителям адаптувати навчальні матеріали відповідно до індивідуальних потреб учнів.

Система Orphus