Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Центр соціально-психологічної реабілітації дітей у Полтаві реорганізують, приєднавши до Гадяцького дитбудинку

23 лютого на сесії Полтавської обласної ради депутати проголосували за реорганізацію Комунального закладу “Центр соціально-психологічної реабілітації дітей” шляхом приєднання його до Гадяцького дитячого будинку. Щоправда, дане питання викликало тривалу та емоційну дискусію.

Позиції депутатів щодо даного питання розділилися на тих, хто вважав взагалі закрити заклад, звільнивши працівників та тих, хто погоджувався з рішенням робочої групи про збереження Центру у Полтаві, зробивши його філією Гадяцького закладу. Голова Полтавської облради Олександр Біленький утримався від голосування за дане питання.

Читайте також: Реорганізація Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та наукові ліцеї: відбулась профільна комісія Полтавської облради

Голова робочої групи, яка вивчала дане питання, Олексій Чепурко, вважає, що рішення реорганізації закладі є найбільш правильним і компромісним.

“Реорганізація дасть можливість зберегти заклад у Полтаві та покращити умови перебування дітей. Нам, з допомогою Полтавської ОДА, вже вдалося звільнити директора, який 5 місяців був на лікарняному. Якщо, приміром, у Гадячі буде поганий керівник, то така ситуація може скластися і там… Подальша робота закладу має бути під контролем. Наша комісія продовжить працювати, щоб мати змогу контролювати реорганізацію центру”, – сказав Олексій Чепурко.

Читайте також: “Полтавафарм”, Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та виплати медикам: відбулось засідання профільної комісії облради

“Кістяк колективу Центру соціально-психологічної реабілітації дітей у Полтаві (крім працівників кухні та кількох дівчат, які нещодавно прийшли) – це люди, які там працюють вже давно і напевно бачили та знали факти насилля, побиття, зґвалтування дітей, але мовчали. І при цьому вони отримували премії. Також перевірка виявила “підсніжники” – тих, хто ніколи не працював у закладі, але отримував зарплату та преміювалися. Також у цьому закладі 5 місяців жили громадяни з Бангладеш віком від 16 до 21 року без документів (всі дані були записані лише з їх слів). А в цьому закладі перебували з ними і діти 5-річного віку… Це все замовчувалося. Ця безкарність тягнеться уже багато років. Так ми фактично виховуємо “вовченят”, які згодом будуть красти, вбивати і сядуть у тюрму… І вже в цьому буде і наша вина, відповідальність, бо це не діти такі, це таке виховання”, – сказав під час обговорення питання депутат Олександр Алексюк.

За результатами голосування, більшістю голосів Центр вирішили реорганізувати та зробити філією Гадяцького дитячого будинку. Зокрема, частину дітей з Полтави переведуть до Гадяча. У полтавському Центрі залишать до 20 вихованців. Таким чином, звільнивши місця, планують покращити умови перебування дітей.

Читайте також: Постійна комісія Полтавської облради з питань молодіжної політики, спорту та туризму не дійшла згоди щодо долі Полтавського центру реабілітації дітей

Система Orphus