Ви тут:
Відео Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Реорганізація Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та наукові ліцеї: відбулась профільна комісія Полтавської облради

На сесії Полтавської обласної ради, що відбудеться 23 лютого, розглядатимуть проєкт рішення “Про реорганізацію КЗ “Центр соціально-психологічної реабілітації дітей” Полтавської обласної ради шляхом приєднання до Гадяцького дитячого будинку Полтавської обласної ради та перепрофілювання і зміну найменування Гадяцького дитячого будинку Полтавської обласної ради”.

22 лютого постійна комісія з питань освіти, науки та культури за участі першого заступника голови Полтавської обласної ради Олександра Лемешка, заступника голови Олексія Чепурка, заступника голови Полтавської ОДА Катерини Рижиченко підтримала даний проєкт рішення.

Цей проєкт рішення утворився після кількох засідань робочої групи. Компромісний варіант — передбачається створення у Полтаві відділення Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, збереження матеріально-технічної бази та трудового колективу”, – розповіла депутат Полтавської облради Ольга Усанова.

Таким чином, у полтавському відділенні перебуватиме 20 дітей на 34 працівника, а в Гадячі 40 дітей на 58 працівників. За проєктом кошторису, вартість утримання Центру після реорганізації становитиме 15 млн грн.

Відразу після рішення сесії працюватимуть над формуванням комісії з атестації працівників. Також готується проєкт статуту закладу після реорганізації.

Нагадаємо, питання реорганізації Центру соціально-психологічної реабілітації розглядали також на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Водночас, заступник голови Полтавської обласної ради Олексій Черпурко повідомив, що робоча група працюватиме і надалі.

Як мінімум до кінця року ми будемо контролювати усі процеси, які відбуватимуться, як в Полтаві, так і в Гадячі. Також ми детальніше вивчатимемо ті події, які раніше трапились у Центрі і всі юридичні наслідки. Можливо, будемо запрошувати представників правоохоронних органів”, – зазначив Олексій Чепурко.

Також на комісії розглянули проєкти рішень про зміну типу та найменування Полтавського обласного наукового ліцею-інтернату II-III імені Антона Макаренка та Шишацького обласного наукового ліцею-інтернату II-III ступенів. Суть полягає у позбавленні статусу наукового та створення профільних ліцеїв.

Це викликано виконанням ЗУ “Про повну загальну середню освіту”, а також стратегії деінституалізації та звернення директорів закладів.

Зараз вони наукові ліцеї. Після прийняття рішення вони будуть профільними. Вимоги до наукових ліцеїв дуже складні, заклади їх не виконують. Згідно з ст. 91 Бюджетного кодексу, якщо спеціалізований ліцей (спортивні, мистецькі, наукові, військові) не зможе набрати 70% дітей з інших громад, ми повинні передати заклад на баланс місцевої громади. У даному випадку жоден науковий ліцей не може забезпечити 70% дітей з інших громад за науковим профілем. Це дуже жорстка вимога, яку треба дотримуватись. А у профільних ліцеїв простіші вимоги до роботи”, – розповіла директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська.

Також вона додала, що Полтавський обласний науковий ліцей-інтернат II-III ступенів імені Антона Макаренка пройшов аудит і за висновком заклад відповідає науковому статусу. Але ліцей не витримає спеціальні вимоги. У Шишацькому обласному ліцеї-інтернаті II-III ступеню, навіть, відмовились проходити аудит, оскільки не відповідають вимогам наукового статусу.

Зрештою, депутати вирішили зняти ці питання з розгляду і на наступне засідання комісії запросити директорів, які презентують своє бачення стратегії розвитку закладів у рамках зміни закону.

Окрім цього, депутати прийняли проєкт рішення “Про надання згоди на безоплатну передачу цілісних майнових комплексів закладів професійної (професійно-технічної) освіти (зі змінами)”.

 

Система Orphus