Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Постійна комісія Полтавської облради з питань молодіжної політики, спорту та туризму не дійшла згоди щодо долі Полтавського центру реабілітації дітей

Сьогодні на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму думки депутатів щодо реорганізації комунального закладу “Центр соціально-психологічної реабілітації дітей” у Полтаві розійшлися.

Зокрема, голова постійної комісії Олександр Алексюк вважає за необхідне повністю закрити цей заклад, а дітей, які там перебувають, перевезти до Гадяцького дитячого будинку.

“Про зґвалтування та бійки знали і працівники закладу, адже це було неодноразово. І зараз вони залишаться там працювати…. Цих працівників треба звільнити. Переконаний, що всі діти з полтавського центру мають поїхати в Гадяч, – наполіг Олександр Алексюк. – Якщо ми проголосуємо за цей проєкт і у полтавському центрі знову щось подібне станеться, то винні будемо вже ми”.

Читайте також: Депутатська комісія погодила проєкт рішення щодо реорганізації Центру соціально-психологічної реабілітації дітей

Натомість заступник голови Полтавської облради Олексій Чепурко вважає більш доцільним реорганізувати заклад у Полтаві шляхом приєднання до гадяцького. Відповідний проєкт рішення будуть виносити на голосування сесії 23 лютого (щоправда, без підтримки постійної комісії Полтавської обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму).

Наразі у Полтавському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей перебуває близько 30 дітей. Згідно з проєктом рішення, тут має залишитися до 20 вихованців. Інших хочуть перевести до Гадяча. Також планують провести переатестацію трудового колективу (вихователів, психологів).

Читайте також: На сесії Полтавської облради вирішуватимуть долю Центру соціально-психологічної реабілітації дітей

“У Полтаві слід залишити 20 дітей, а в Гадячі буде 40. Думаю, це компромісне рішення. Так ми зробимо перебування дітей більш комфортним. На мій погляд, це дозволить зберегти центр і у Полтаві, і у Гадячі. До того ж батькам, які захочуть провідати дитину, буде зручніше добиратися саме до Полтави. Наше ж завдання – “очистити” персонал через атестаційну комісію”, – сказав Олексій Чепурко.

Він також зауважив, що діти, які переїдуть у гадяцький будинок, це складні діти. Тому з ними треба буде багато працювати вихователям та психологам.

У свою чергу директор Гадяцького дитячого будинку, до якого, внаслідок реорганізації, хочуть приєднати Центр соціально-психологічної реабілітації дітей, Анатолій Деркаченко відзначив, що приймаючи рішення з даного питання, у першу чергу слід враховувати інтереси дітей.

Остаточне рішення щодо реорганізації комунального закладу “Центр соціально-психологічної реабілітації дітей” у Полтаві будуть приймати шляхом голосування депутатів у сесійні залі 23 лютого.

Система Orphus