Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Депутатська комісія погодила проєкт рішення щодо реорганізації Центру соціально-психологічної реабілітації дітей

Сьогодні, 9 лютого, на засіданні робочої групи для вивчення ситуації щодо реорганізації Комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради депутати вирішили створити у Гадячі центральний офіс, а в Полтаві – філію закладу. Відповідний проєкт рішення винесуть на голосування сесії 23 лютого.

Таким чином депутати Полтавської обласної ради мають намір реорганізувати заклад шляхом приєднання до Гадяцького дитячого будинку. Таке рішення вони прийняли на сесії обласної ради 29 грудня 2020 року.

Відповідно до проєкту рішення щодо реорганізації закладу у Гадячі знаходитиметься центральний офіс Центру реабілітації, а в Полтаві залишається його філія.

Ми вносимо зміни до попереднього рішення про реорганізацію. Вони полягають у наступному: залишаємо у Полтаві філію Центру, який буде розміщений у Гадячі. Діти, які вилучатимуться з сімей, спочатку направлятимуться до Полтави. Тут проходитиме медичне обстеження, вони отримуватимуть статус і далі їх перевозитимуть у Гадяч, де є кращі умови перебування. Зараз у Полтаві перебуває 32 дитини. Частину їх переведемо у Гадяч. Залишимо до 20 дітей, тим самим покращимо умови їх перебування”, – розповів заступник голови Полтавської облради Олексій Чепурко.

Всього Центр соціально-психологічної реабілітації буде розрахований на 60 дітей: 20 у Полтаві та 40 у Гадячі.

Читайте також: На сесії Полтавської облради вирішуватимуть долю Центру соціально-психологічної реабілітації дітей

Перед винесенням на сесію це питання також розглядатимуть на засіданні комісій з питань бюджету та освіти. В свою чергу, члени робочої групи періодично збиратимуться на засідання, щоб контролювати процес реорганізації.

На даний момент проводимо відповідні управлінські рішення, виданий наказ про організацію харчування. Фахівці перевіряють норми харчування, документацію, а саме – особові справи, які були заведені на дітей. Документи були абсолютні неукомплектовані. Проблем багато, є над чим працювати”, – розповів Анатолій Деркаченко, директор Гадяцького дитячого будинку, до якого, внаслідок реорганізації, приєднають Центр соціально-психологічної реабілітації дітей.

Нагадаємо, ситуацію з Полтавським центром соціально-психологічної реабілітації обговорювали на національному телеканалі. Випуск програми “Стосується кожного” вийшов 1 лютого в ефірі телеканалу “Інтер”, де розбирались із ситуацією, що сталась в інфекційному відділенні 1-ї міської лікарні — 13-річний хлопець зґвалтував 5-річну дівчинку. Обоє — вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації. Також у березні 2020 року стався ще один інцидент — у Центрі соціально- психологічної реабілітації ледь не задушили 7-річного хлопчика.

Система Orphus