Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

У Полтавській облраді відбулось засідання робочої групи щодо реорганізації Центру соціально-психологічної реабілітації дітей

26 січня у Полтавській обласній раді відбулось засідання робочої групи для вивчення ситуації щодо реорганізації Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, який знаходиться у Полтаві.

Раніше депутати облради на сесії 29 грудня прийняли рішення про реорганізацію закладу шляхом приєднання до Гадяцького дитячого будинку.

Ще у вересні минулого року погодили звільнення керівника Центру Валентина Гавриленка. Сьогодні заступник голови Полтавської облради Олексій Чепурко повідомив, що директор вже звільнений.

Депутат Полтавської облради Олег Діденко зазначив, що нині потрібно вирішити ключові питання щодо реорганізації.

Потрібно прийняти рішення по переселенню дітей в Гадяч. Дійсно, їх потрібно переселити в більш комфортні умови. Далі — вирішити подальшу долю будівлі і колективу”

Процес реорганізації закладу вже запущений, повідомила депутат Полтавської облради Ольга Усанова. Відтак, 5 березня всі працівники Центру мають бути звільнені. Про що отримали відповідні документи.

Ми повинні зібрати позачергову сесію, внести зміни в рішення. Таким чином визначимо долю і приміщення, і колективу закладу. Пропонуємо компромісний варіант, який включатиме створення відділення первинної соціально-психологічної допомоги для дітей у Полтаві та відділення допомоги у Гадячі”, – прокоментувала Ольга Усанова.

Заступник голови облради Олег Білоножко впевнений, що питання реорганізації варто розглядати на черговій сесії, яку планують провести наприкінці лютого. Дітей треба переселити до Гадяча, а будівлю Центру у Полтаві можна перепрофілювати.

По-перше, діти повинні перейти до Гадяцького дитячого будинку. По-друге, вони мають отримати максимальну соціальну адаптацію, допомогу психолога. Керівнику Департаменту освіти і науки надати доручення провести аудит на предмет фаховості інших керівників, які керують комунальними закладами області, щоб в подальшому не допустити таких проблем. Будівлю Центру можна перепрофілювати під інший дитячий комунальний заклад”, – розповів Олег Білоножко.

Заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко повідомила, що одним з варіантом може бути перепрофілювання у заклад соціальної сфери або науково-реабілітаційного центру у сфері освіти.

Полтавська ОДА не може приймати жодне важливе рішення — майнове чи перепрофілювання — без участі депутатів. Ми можемо лише виносити на розгляд робочої групи, профільної комісії або сесії. Жодного разу облдержадміністрація не виносила на розгляд ні пропозицій, ні питань щодо відчуження майна чи перепрофілювання закладу. Ми можемо виносити як пропозицію створення закладу соціальної сфери або науково-реабілітаційного центру у сфері освіти. Це єдине перепрофілювання, яке вважаємо за доцільне”

Заступник голови Полтавської облради Олексій Чепурко наголосив, що питання реорганізації Центру варто обговорювати з представниками Полтавської громади. У Полтаві повинен бути створений такий Центр (філію), який перебуватиме у власності територіальної громади. Адже зараз у Центрі проживають діти з міста чи району. Тому варто розглядати питання перехідного періоду.

Ми маємо Центр соціально-психологічної реабілітації у Полтаві, де 14 дітей з Полтави та Полтавського району. Таким чином, це діти Полтавської громади. Решта — діти з області. Говоримо про те, що хочемо перемістити дітей у кращі умови. Про дітей з області питання взагалі не виникає, їх переселяємо в Гадяч. Але діти з Полтави та району — це питання територіальної громади. Фахівці, які займаються проблемами таких дітей, говорять, що зручніше використовувати Центр у Полтаві. Але місто повинно мати свій Центр. У роботі з міською радою ми повинні прийти до певного перехідного періоду — 3-6 місяців”, – розповів Олексій Чепурко.

В обласному бюджеті на 2021 рік на Центр соціально-психологічної адаптації у Полтаві вже є фінансування. Тому за перехідний період в місті повинні створити свій Центр. Протягом цього часу нинішній Центр, пройшовши реорганізацію та отримавши центральний офіс у Гадячі, продовжить працювати.

Зрештою, на засіданні доручили юридичному департаменту Полтавської ОДА вирішити всі пропозиції з питання реорганізації закладу з юридичної точки зору. А також Службі у справах дітей зібрати всю інформацію щодо колективу Центру та фінансуванню Гадяцького дитячого будинку. Члени робочої групи запланували зібратись через тиждень, 2 лютого, з повною інформацією по закладам та вирішити питання з варіантом реорганізації.

Система Orphus Поделиться на fb