Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Тарифні протести: мешканці двох громад перекривали трасу Полтава – Олександрія

15 січня мешканці Козельщинської та Новогалещинської територіальних громад у Підгорівці перекрили рух транспорту на трасі Полтава — Олександрія, взявши участь у всеукраїнській акції протесту проти підвищення тарифів на комунальні послуги.

На акцію зібралося кількадесят селян, які протягом години з гаслами рухалися пішохідним переходом, перекривши трасу, повідомляють Козельщинські вісті.

“Сьогодні ми, жителі Новогалещинської громади, організували мирну акцію проти тарифного генодиду над українським народом. Ніхто не збирається тут на добу, дві, три робити затори. Ми приєдналися до всеукраїнської акції протестів, щоб нас почули, щоб бачили, що й села піднімаються, що ми не збираємося мовчати. Особливо тут, на Полтавщині, де є свій газ, а з нами вчиняють ось так, як нині”, – розповіла мешканка Новогалещинської територіальної громади Оксана Бороздун.

Читайте також: Полтавська обласна рада вимагає від Президента України, Прем’єр-міністра України, Уряду та НКРЕКП негайно врегулювати проблему із підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги

На місце події прибули Козельщинський селищний голова Олександр Троцький та його перший заступник Анатолій Срібний.

Олександр Троцький так прокоментував те, що відбувається на автошляху:

“Людям нікуди діватися, з нас знущаються. І те, що сьогодні відбувається, призведе до знищення всього українського народу. Адже, скажімо, пенсіонер при таких розцінках спроможний тільки заплатити за газ і місяць пити воду. І плюс до того, відбудеться повний занепад усіх громад України. Бо ми не зможемо платити за дитячі садки, за школи, заклади медицини по десять гривень і більше за куб газу. Це буде просто нереально. Нас знищують. Якщо не дасть ефект це, то буде щось інше. Я впевнений, що чаша терпіння повна і точка кипіння назріла. І якщо тут буде багато поліції і почнеться протистояння, то це виллється у наслідки 2013-2014 років”.

Читайте також: “Почуйте нас! Це геноцид”: на Полтавщині люди знову перекривають трасу, протестуючи проти підвищення вартості газу

Тут же перебували і працівники поліції.

Тимчасовий виконувач обов’язків начальника Козельщинського відділення Микола Терещенко пояснив:

“Під час цієї акції працівники поліції забезпечують дотримання публічного порядку з метою недопущення різного роду правопорушень. Нікого не затримуємо, ні в якому разі. Забезпечувати громадський порядок — наша робота”.

За кількасот метрів від місця події, біля повороту на Козельщину, стояв наряд дорожно-патрульної служби. Поліціянти спрямовували транспортний потік, що рухався з напрямку Полтави, у бік Козельщини та Василівки, щоб автомобілі могли об’їхати місце перекриття траси обхідними шляхами. Та деякі фури заїхали у відкрите поле і невідомо, чи вдалося їм виїхати звідти. А основний потік машин рушив на Козельщину, тож через кілька хвилин перехрестя вулиць Дружби та Остроградського заполонили великовагові автомобілі.

Нагадаємо, тарифні протести пройшли й у Полтаві, Кобеляках, Кременчуці, Миргороді.

Система Orphus Поделиться на fb