Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Нинішні карантинні обмеження не стримають COVID-19, – Павло Ковтонюк

Минулого тижня Уряд змінив критерії для карантинних зон. До того у червоних зонах було всього два райони. Тепер стало 68. У Київській школі економіки зробили моделювання: як ці зміни вплинуть на наш прогноз поширення COVID-19 до кінця року.

Про це у соцмережі повідомив ексзаступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

“Виявилось — ніяк. Можливе максимальне навантаження на лікарні зсунулося всього на тиждень вперед у листопаді. Загальний прогноз по смертності не змінився. Отже, якщо нинішні обмеження будуть і далі – з поширенням COVID-19 все буде так само”, – повідомив Ковтонюк.

Читайте також: Уряд продовжив адаптивний карантин до 31 грудня

За його словами, з самими обмеженнями проблем немає. Навіть навпаки – якщо подивитися на список у постанові Кабміну, то обмеження чи не найбільш жорсткі у Європі.

“Закрити школи, повністю закрити ресторани, припинити роботу транспорту – такого немає навіть у Чехії, де ситуація зараз найгірша. Проблемою є те, що обмеження впроваджують запізно – коли район або місто уже потерпають від наслідків спалаху інфекції. Система зонування реагує на кількість випадків на 100 тисяч населення та заповненість ліжок. На початку спалаху і одне, і друге буде низьким. А коли буде високим – уже пізно стримувати спалах, треба боротися з наслідками. Так було, наприклад, у Харківській області, де спалах почався ще у серпні, а місто Харків потрапило у червону зону, лише на минулому тижні”, – написав Павло Ковтонюк.

Читайте також: Це довготривале захворювання, яке має кілька етапів, – лікар інфекційних хвороб про перебіг COVID-19

Нагадаємо, протягом доби в Україні виявили 7517 випадків COVID-19. З початку пандемії лабораторно підтвердили 330396 випадків COVID-19.

Система Orphus