Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Це довготривале захворювання, яке має кілька етапів, – лікар інфекційних хвороб про перебіг COVID-19

COVID-19 – інфекційна хвороба, яка не має нічого спільного із грипом за наслідками для хворого та навантаженням на систему охорони здоров’я. Це довготривале захворювання, яке має кілька етапів розвитку.

Про це під час брифінгу повідомила заслужена лікарка України та лікарка інфекційних хвороб Ольга Голубовська.

За її словами, умовно можна виділити три головних етапи розвитку цієї хвороби.

1-й етап – це перший тиждень захворювання, коли хворі почувають себе, як правило, здоровими. У 80% людей захворювання закінчується на цьому етапі та переноситься у легкій формі. Отже, не потрібно панікувати у разі позитивного результату тесту. Є велика ймовірність того, що ви потрапите у цей відсоток.

У 10-30% людей захворювання переходить у другу фазу. В обох випадках необхідно вчасно звернутись до сімейного лікаря, застосовувати загальнозміцнюючі вітаміни, вести нормальний спосіб життя та збалансовано харчуватись. Не потрібно вживати антибактеріальні чи гормональні засоби на цьому етапі розвитку хвороби.

Починаючи з другого тижня інфікування організму, розвивається найважча фаза хвороби, під час якої здійснюється ураження органів та імунної системи. Лікування на цьому етапі спрямоване на стримування “штурму” імунної системи пацієнта. Ця фаза триває від 1 до 3 тижнів та зазвичай передбачає стаціонарне лікування хворих.

“Постковідний синдром” сьогодні інтенсивно вивчається у світі. Людина, яка перехворіла на COVID-19, може повторно заразитися. Згідно з нормативними документами, особа може знаходитись на лікарняному до 1 місяця після перенесеної коронавірусної інфекції. Україна, як і інші країни світу, входить у найважчий сезон перебігу пандемії. Про це свідчить прогнозований приріст захворювання та зростання кількості важких форм хвороби. Такий приріст є великим навантаженням на систему охорони здоров’я. Зокрема, у всьому світі гостро постає проблема нестачі лікарів. За цих умов медичні працівники, які рятують життя українців щодня, звертаються до нас із проханням допомогти та закликають дотримуватись правил карантину”, – повідомила Ольга Голубовська.

Та наголосила, що головний спосіб протидії захворюванню – мінімізація ризику інфікування шляхом роз’єднання можливих джерел інфекції та використання засобів особистої гігієни.

“Кожен повинен сприймати себе як потенційно інфікованого і з особливою обережністю поводити себе поряд з іншими людьми, серед яких значна кількість належить до груп ризику. Молодь та діти, які є головним джерелом інфекції, зазвичай переносять коронавірусну хворобу у легкій формі”, – зазначила лікарка.

Нагадаємо, у Центрі громадського здоров’я назвали ознаки легкого перебігу COVID-19. 

Система Orphus