Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Уряд оновив критерії зонування регіонів

16 вересня під час засідання Уряд оновив критерії зонування регіонів за рівнем епідеміологічної безпеки.

“Під час наради з очільниками міст України ми вирішили, що рішення про занесення області до “червоної” зони прийматиметься спільно з регіональною комісією ТЕБ та НС. Відтепер до “червоної” зони потраплятимуть регіони, в яких зафіксують перевищення середнього по країні рівня захворюваності на COVID-19  більш, ніж у 5 разів”, – зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Щодо карантинних обмежень, які діятимуть у таких зонах, то Міністр охорони здоров’я надав роз’яснення.

“Обмеження та їх кількість у регіоні “червоної” зони визначатиметься спільно з регіональною комісією з переліку обмежень у цій зоні. Це можуть бути одночасне закриття всіх сфер, або поступове обмеження деяких сфер, які в конкретному регіоні призводять до спалаху хвороби”, – повідомив Степанов.

Тобто, у “червоній” зоні відразу будуть застосуватися не всі обмеження, а характерні обмеження для певної адміністративної одиниці, які дадуть найбільш позитивний ефект.

Також, за оновленими критеріями,  відвідування закладів освіти, дошкільних та позашкільних навчальних закладів заборонятимуть у “зеленій”, “жовтій” та “помаранчевій” зонах, якщо в навчальному закладі 50% і більше класів відправлено на самоізоляцію. Такі школи повинні закриватися на 14 днів.

“Про закриття всіх навчальних закладів у “червоній” зоні приймає рішення державна та регіональна комісія ТЕБ та НС спільно”, – зазначив Степанов.

Система Orphus