У Полтаві розпочався краєзнавчий артвікенд «Шевченко в кубі»
У Полтаві розпочався краєзнавчий артвікенд «Шевченко в кубі»
У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського стартував триденний краєзнавчий артвікенд «Шевченко в кубі» – фестиваль, присвячений постаті Тараса Шевченка.
Про це повідомила Полтавська ОВА.
Кобзар зображував Полтавщину і Полтаву в літературних та художніх творах. У нашому місті митець намалював хату Івана Котляревського та Хрестовоздвиженський монастир – два краєвиди, що згодом стануть одними з найупізнаваніших локальних пейзажів.
«Життєві і творчі зв’язки Шевченка з Полтавщиною були досить тривалими. Розглядати й аналізувати творчість знакових постатей під новою оптикою, в цікавих форматах завжди пізнавально та корисно. Такі заходи надзвичайно потрібні в культурно-мистецькому просторі. Дуже добре, що їх ініціює творча, небайдужа, свідома молодь. Ці проєкти завжди знаходитимуть підтримку й на обласному рівні», – зауважив Антон Чубенко.
Назва «Шевченко в кубі» поєднує в собі декілька сенсів. Перший – пам’ятник Шевченку в Полтаві виконаний у стилі кубізму. Другий – Шевченко – не лише поет і художник, але й національний геній. Фестиваль складається з трьох частин – музичної, лекційної та театральної. В обласному центрі він триватиме протягом трьох днів на трьох основних локаціях – у краєзнавчому музеї, Полтавському державному аграрному університеті, театрі імені М. Гоголя.
Запрошуємо всіх охочих відвідати фестиваль.