Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Зустріч з історією: подорож до часів УНР та спілкування з Миколою Кульчинським

Зустріч з історією: подорож до часів УНР та спілкування з Миколою Кульчинським

«Важливо вивчати історію не лише за підручниками, але й через художнє слово, спілкування з видатними людьми сучасності, відкривати нові імена або історичну постать з несподіваного боку. Тоді історія стає об’ємною, забарвлюється власним емоційним сприйняттям, оживає.  

Повість «Панцирний поїзд «Стрілець» Панаса Таборенка (псевдонім Панаса Феденка, видатного діяча УНР як у роки Визвольних змагань, так і в період діяльності Уряду УНР в екзилі, науковця, викладача, письменника, публіциста) переносить нас у ті часи, коли відбувалася боротьби за Українську незалежну державу, до якої були залучені й українські юнаки – гімназисти, які на панцирному (броньованому) поїзді завдавали відчутних ударів московитським окупантам.

На заході старшокласники мали змогу поспілкуватись з українським радянським дисидентом, згодом політиком, народним депутатом Верховної Ради України, головою Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» Миколою Кульчинським – людиною, яка творила історію, задати йому питання. Микола Георгійович розповів про свою невтомну просвітницьку та популяризаторську діяльність, про нездійснені плани стати поетом, адже робота була завжди на першому місці, про депутатські будні, про те, чим живе і надихається зараз, охарактеризував у доступній молоді формі історичний період української національної революції 1917-1920 – х. років. 

 

Презентована книжка – це повість політичного діяча, історика, публіциста, письменника Панаса Феденка. І якщо як політик він досить відомий, то його письменницький доробок, актуальний у наш час, поширений недостатньо. Кожен учасник заходу отримав примірний презентованої книги, збірку Тараса Шевченка «Три літа», а також незабутній досвід.

Світлана Галь, вчитель історії Комунального закладу «Розсошенська гімназія» Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, голова методоб’єднання.

Перейти до вмісту