Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

За тиждень на Полтавщині зафіксували 4 випадки хвороби Лайма

За останній тиждень в Полтавській області зареєстровано 4 випадки хвороби Лайма (по одному – в м.Полтава, м.Кременчук, Полтавському та Диканському районах). 

Джерело: Кременчуцька міська рада

“Цього року до лікувальних закладів м. Кременчука з приводу присмоктування кліщів та їх видалення звернулось 45 осіб, всі діти. У таких випадках лікарі радять  не займатися самолікуванням, а звертатися за кваліфікованою медичною допомогою”, – зазначили у міськраді.

У м.Кременчуці захворювання на хворобу Лайма реєструються з 2012 року у вигляді поодиноких випадків. У  попередньому 2021 році зареєстровано 20 випадків захворювання на Хворобу Лайма. За 4 місяці 2022 року на Хворобу Лайма захворіло 3 особи.

Переносниками хвороби є кліщі. Природні осередки кліщів визначені на території більш ніж 150 населених пунктів Полтавській області, у тому числі і в м. Кременчуці та Кременчуцькому районі. Чисельність кліщів щороку зростає, а сезон їх активності звичайний з квітня по жовтень – в останні роки збільшився – з березня по листопад.

Читайте також: Обережно, кліщі: Полтавщина на першому місці в Україні за кількість випадків хвороби Лайма

Профілактичні заходи, виконання яких стане запорукою безпечного відпочинку на природі:

Кліщі можуть знаходитись на траві, кущах, гілках дерев на відстані 50-70 см від землі. Під час прогулянок у лісі, необхідно одягати білий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла щоб було легше помітити повзаючих кліщів. Голову потрібно прикривати головним убором. Під час перебування на природі необхідно проводити само- та взаємоогляди кожні 2 години та ще раз – вдома. Одяг вдома потрібно уважно оглянути та відразу змінити.

Найбільш часте прикріплення кліща відбувається на потилиці, шиї, в пахвинних ділянках, у пупка, під лопатками та вздовж хребта. В більшості випадків присмоктування кліща залишається непоміченим. Але потім на місті прикріплення кліща виникає свербіж та запальний процес у вигляді кільцевого почервоніння. В випадку виявлення присмоктування кліща не намагайтеся самостійно його видалити. Невдале видалення кліща може призвести до того, що частина комахи залишиться в шкірі та викличе запальний процес. Тому, зверніться до травматологічних пунктів (дитячого або дорослого), які працюють цілодобово, або до лікувального закладу за місцем мешкання. З метою попередження нападів кліщів або інших комах під час прогулянок на природі необхідно використовувати репеленти – засоби, що відлякують комах (уважно ознайомтесь з інструкцією по застосуванню препаратів).

Якщо присмоктування все ж таки відбулося, кліща видалено, необхідно отримати консультацію лікаря інфекціоніста, лікаря дерматолога або сімейного лікаря за місцем проживання. Покуси кліщами можуть в подальшому викликати хворобу Лайма. Тільки спеціаліст надасть кваліфіковані поради та настороги щодо подальшого обстеження та розповість про перші ознаки хвороби у випадку її виявлення. Хвороба Лайма не передається від людини до людини. Але, якщо хворобу не лікувати, вона має дуже важкі та небезпечне наслідки.

Система Orphus Поделиться на fb