Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

Учасники АТО вимагають скликати позачергову сесію Полтавської міськради через заяву міського голови

Учасники АТО вимагають скликати позачергову сесію Полтавської міськради через заяву міського голови

Єдина позиція ветеранів російсько-української війни Полтавщини — висловлення недовіри міському голові Полтави Олександру Мамаю.

Вони вимагають скликати позачергову сесію міської ради, на порядок денний якої планують винести питання недовіри Олександру Мамаю.

Про це розповіли представники Громадської спілки “Координаційна рада громадських організацій учасників АТО” на пресконференції в ОКІА “Новини Полтавщини” 14 грудня.

“Єдина позиція всіх ветеранів бойових дій Полтавщини стосується висловлювання Мамая. Ми висловлюємо йому недовіру. І за нашою ініціативою скликається почергова сесія, де буде розглянуто єдине питання — зняття Мамая із займаної посади. Прийняли рішення — ми зустрічаємось з Олександром Мамаєм, але на позачерговій сесії з єдиним питанням про його відсторонення. Ми хочемо подивитись в очі кожному депутату громади, який буде голосувати або “за” або “проти”, – розповів член координаційної ради спілок учасників АТО Тарас Гапон.

Також учасники АТО додали, що хочуть звернутись до депутатів обласного рівня, аби вони прийняли звернення до Верховної Ради України “Про закон про колаборацію”.

“Тому що на 8-у році війни ми не можемо за подібні висловлювання юридично притягти особу до відповідальності. За законом про колаборацію ми маємо право це робити. Це має бути закон, який обмежує діяльність таких осіб, який буде включати відсторонення, щоб особа не мала права займати посади, а також передбачена кримінальна відповідальність. Це єдина вимога ветеранів”, – додали учасники АТО.

На фейсбук-сторінці ГО “Координаційна рада громадських організацій учасників АТО” опублікували звернення про вимогу скликати позачергову сесію 31 грудня 2021 року. За словами учасників АТО, вже зібрали достатню кількість підписів депутатів.

Нагадаємо, в інтерв’ю телеканалу “НАШ” міський голова Полтави Олександр Мамай назвав російсько-українську війну братовбивчою і заявив що, на сході України воюють “дві наддержави” – США і Росія. За це згодом його занесли до бази даних “Миротворець”.

10 грудня від стінами Полтавської міської ради зібрались ветерани, військовослужбовці, депутати і звичайні полтавці, які вимагали від міського голови публічних вибачень за його слова.

Система Orphus