Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Перерозподіл обласного бюджету, створення військового ліцею та звернення: відбулась позачергова сесія Полтавської облради

Перерозподіл обласного бюджету, створення військового ліцею та звернення: відбулась позачергова сесія Полтавської облради

На засіданні позачергової сесії Полтавської обласної ради, яке відбулося 9 грудня, депутати розглянули 30 питань. Серед найголовнішого — внесення змін до обласного бюджету на 2021 рік.

За інформацією директора Департаменту фінансів ОДА Павла Кропивки, загальний обсяг обласного бюджету збільшується на 255,5 млн грн, у тому числі за рахунок субвенції з державного бюджету – 228,5 млн грн, субвенції з місцевих бюджетів 27,0 млн грн.

Економія коштів в сумі 81,2 млн грн, яка виникла за окремими напрямками видатків у зв’язку із запровадженням карантинних заходів щодо запобігання COVID-19, спрямовується Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації – 50,5 млн грн – на придбання сучасного медичного обладнання, Управлінню майном обласної ради – 21,6 млн грн – на поповнення статутного капіталу комунальних підприємств Полтавської обласної ради: “Полтаватеплоенерго” та “Полтававодоканал”, на здійснення заходів Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2021 – 2023 роки (фонд розвитку територій області) – 9,1 млн грн.

“Це була сесія проміжна. Сьогодні ми перерозподілили кошти, які потенційно не будуть використані до кінця року. Вони будуть направлені на медичні заклади (50,5 млн), поповнення статутних фондів “Полтававодоканал” та “Полтаватеплоенерго” (21,6 млн грн) та на фонд розвитку територій області (9,1 млн грн)”, – зазначив голова обласної ради Олександр Біленький.

Крім того, голова обласної ради зазначив, що в області з’явиться ще один ліцей з посиленою військовою підготовкою.

“На сьогодні фахові заклади освіти з військовою підготовкою вкрай необхідні. Нині в області вже є два заклади (один — у Кременчуці, інший — у з’явиться Градизьку — авт.). Можливо, географічно, маємо створити ще і в Полтаві. Створенням двох профільних закладів з військовою підготовкою у цій каденції ми не обмежимось”, – розповів Олександр Біленький.

Депутати ухвалили зміни до Програми розвитку місцевого самоврядування. Також погодили створення дорадчого органу – Молодіжної ради при Полтавській обласній раді. Голова облради розповів, що до нього з такою ініціативою звернулися очільники молодіжних громадських організацій.

“Ми говоримо про те, щоб зацікавити активну молодь. До мене з листом звернулися керівники молодіжних організацій області, які просять створити Молодіжну раду. Тобто, це той майданчик, який при правильній комунікації з молоддю буде дуже ефективним. Я б, наприклад, акцентував на громадських бюджетах”, – додав Олександр Біленький.

На засіданні позачергової сесії прийняли на баланс обласної ради об’єкт незавершеного будівництва біля басейну “Дельфін” у центрі Полтави.

“Ми діємо, як рятувальники Полтави. Ми беремо на баланс комунальні заклади, які не може добудувати місто, вкладаємо кошти з обласного бюджету, залучаємо із держбюджету”, – сказав Олександр Біленький.

Також депутати прийняли звернення до Президента, Верховної Ради щодо ратифікації “Декларації про права селян та інших людей, що працюють у сільській місцевості” та до Кабміну, НКРЕКП та АТ “НАК Нафтогаз” щодо забезпечення газорозподільчих мереж Полтавщини природним газом для виробничо-технологічних потреб за ціною, затвердженою у тарифі на послуги з розподілу газу або за соціальною ціною для “побутових споживачів”.

“Мова йде про те, аби чотири газорозподільчі підприємства, що є в області, закупляли технологічний газ за “соціальною ціною”. Це необхідно для того, щоб зберегти тариф на розподіл газу і наступного року він залишався без змін. Ми долучаємося до 10 регіонів, які вже підтримали це Звернення”, – зазначив перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.

На позачерговій сесії погодили перейменування Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського в академію неперервної освіти та затвердили Положення про Книгу Пошани Полтавської обласної ради.

Нагадаємо, наступне засідання сесії обласної ради планують провести до 24 грудня.

 

Система Orphus