Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині за державною програмою реабілітацію пройдуть 297 дітей з інвалідністю

На Полтавщині за державною програмою реабілітацію пройдуть 297 дітей з інвалідністю

У п’ятницю, 3 грудня, відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. На сьогодні в Полтавській області 78,4 тис. осіб мають інвалідність, в тому числі 5,2 тис. дітей.

Як повідомили у Департаменті соціального захисту населення Полтавської ОДА, в області реалізують програми безоплатного забезпечення дітей з інвалідністю реабілітаційними послугами.

У поточному році в рамках державної програми “Реабілітація дітей з інвалідністю” області затверджено 5,6 млн грн. В межах виділеного фінансування, реабілітацію пройдуть 297 дітей з інвалідністю. Також дітям з інвалідністю надається комплексна реабілітація в п’яти державних реабілітаційних установах, що відносяться до сфери управління Мінсоцполітики, а також в центрах реабілітації системи соціального захисту населення області. У Полтавської області вже тривалий час функціонують 5 центрів комплексної реабілітації дітей/осіб з інвалідністю (міст Кременчук, Полтава, Лубни, Миргород, Гадяч). У 2021 році реабілітаційні послуги отримали 1029 дітей з інвалідністю, 102 дитини віком до 3 років, які мають ризик отримати інвалідність. Також функціонують два дитячі будинки-інтернати.

Також на Полтавщині більше 10 років надають послугу “соціального таксі”. У поточному році особам з інвалідністю надано 3,9 тис. послуг.

В області вже багато років при територіальних центрах соціального обслуговування діють пункти тимчасового користування засобами реабілітації. Пункти тимчасового користування технічних засобів реабілітації – своєрідна, обмежена в терміні, підтримка осіб, потребуючих додаткових засобів пересування для усунення обмежень життєдіяльності. На сьогодні такі пункти функціонують при 20 територіальних центрах соціального обслуговування, 29 центрах надання соціальних послуг, в яких у наявності 6,7 тис. одиниць засобів реабілітації. Зазначеною послугою в поточному році скористались 4,3 тис. осіб.

“З метою надання додаткової соціальної підтримки та вирішення нагальних питань через органи соціального захисту населення реалізується Комплексна програма соціального захисту населення Полтавської області. Так, шляхом реалізації заходів програми на рівні області вирішено питання надання пільг на проїзд на міжміських та міжобласних маршрутах шляхом відшкодування вартості квитків пільговим категоріям громадян, в тому числі особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю. Також, враховуючи граничну вартість санаторно-курортних путівок, якими забезпечуються особи з інвалідністю в рамках державних програм, проводиться виплата додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення в санаторно-курортних закладах, які розташовані в Полтавській області”, – зазначили у Департаменті.

За ініціативою Департаменту соціального захисту населення вже другий рік сім’ї, у яких виховуються діти з інвалідністю підгрупи А, отримують щорічну разову грошову допомогу. Цьогоріч 630 сімей отримали з обласного бюджету по 3000 грн. Мешканцям області, які опинилися у складних життєвих обставинах, викликаних інвалідністю, у зв’язку із тяжкою хворобою, в тому числі онкохворим дітям та громадянам, надається матеріальна допомога.

Система Orphus