Ви тут:
Відео Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Велика реставрація”: у Краєзнавчому музеї Полтави триває монтаж систем вентиляції та укладання мереж безпеки

“Велика реставрація”: у Краєзнавчому музеї Полтави триває монтаж систем вентиляції та укладання мереж безпеки

Всі роботи по реставрації Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського мають завершити наступного року.

Нині у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського тривають реставраційні роботи у межах програми Президента України “Велика реставрація”. Роботи на цьому об’єкті планують завершити восени 2022 року.

Одними з найскладніших є роботи по реставрації зали урочистостей, яку не ремонтували вже багато років.

“У залі зараз працюють художники — реставратори – родина (батько та син) Баяндіні. Вони роблять дійсно “ювелірну” роботу. Також вже відбувається монтаж систем вентиляції та укладання різноманітних мереж безпеки, відеонагляду, датчиків пожежної сигналізації. Вхідні двері у зал зараз відсутні, тому що відправили їх на реставрацію. Незабаром туди ж “поїде” наш балкон”, – розповіла заступниця директора з розвитку Полтавського краєзнавчого музею Катерина Бабіч.

За словами представників музею, головним завданням реставраційних робіт є повне відновлення автентичного вигляду будівлі музею, спорудженої в стилі українського модерну малярем та архітектором Василем Кричевським для Полтавського земства на межі ХІХ-ХХ століть.

“Зараз прикладаються великі зусилля для того, щоб відтворити всю красу гордості цього музею — великої зали, по якій вже можна спокійно ходити. Реставраційні роботи розпочали у вересні, тому що отримали відповідне фінансування. До кінця року фінансування від держави складатиме 50 млн грн, ці кошти ми маємо повністю використати. Їх вже отримали. Планується коригування проєкту. Реставратори працюють до 23 години, тому що реставрація є найбільш затратною частиною робіт. Зараз найголовніше — це швидкість робіт та щоб не виникало ніяких неприємних ситуацій. Це історична будівля, яка не ремонтувалася ще з 1960-років, тому може бути все що завгодно”, – розповів заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Катерина Рижеченко.

Слід нагадати, що у зв’язку з ремонтно-реставраційними роботами та карантинними обмеженнями будівлю Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського та експозицію у дворику тимчасово закрили для відвідування.

Система Orphus