Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві вшанували пам’ять жертв Голодоморів

У Полтаві вшанували пам’ять жертв Голодоморів

27 листопада на Театральній площі Полтави відбулись скорботні заходи з вшанування пам’яті жертв Голодоморів.

Близько сотні полтавців долучились до всеукраїнської акції “Засвіти свічку”. Пам’ять жертв Голодоморів вшанували хвилиною мовчання.

Також на фасаді Полтавського театру імені М.В. Гоголя відбулась трансляція документально-хронічних фільмів про причини й перебіг геноциду українського народу. А на вході до театрі створили інсталяцію, присвячену Голодомору 1932-1933 років. 

О 16-й годині вулицею Соборності від “Злато місто” до Свято-Успенського кафедрального собору пройшла Хода Скорботи. Участь у ній взяв депутат Полтавської обласної ради Микола Кульчинський.

 

Нагадаємо, щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років. Цьогоріч – це 27 листопада.

У фокусі інформаційної кампанії до 88-х роковин Голодомору – діти, як найвразливіша категорія жертв сталінського геноциду. А також, те, як розмовляти з сучасними дітьми та підлітками про Голодомор, щоб не травмувати, але водночас передати пам’ять про трагедію наступним поколінням.

Читайте також: “Щогодини помирали півтисячі”: доля дітей в часи Голодомору

Також цього року виповнюється 100 років від часу першого масового голоду в Україні 1921–1923 років та 75 років від масового голоду 1946–1947 років.

Система Orphus