Полтавщина – третя в Україні за кількістю порушень карантинних вимог у громадському транспорті
Полтавщина – третя в Україні за кількістю порушень карантинних вимог у громадському транспорті
З 21 жовтня в Україні провели 91 165 перевірок регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень міжобласного значення.
Як зазначили у Нацполіції, найбільше порушень зафіксували у Київській області – 216, 83 – у Черкаській, 67 – у Полтавській, 54 – у Сумській, 33 – у Вінницькій, по 28 – у Запорізькій та Хмельницькій, 25 – в Одеській, 23 – у Донецькій, 22 – у Луганській, по 21 – у Дніпропетровській та Житомирській областях.
Перевірки проводилися в автотранспорті – 75 179; на залізничних вокзалах – 15 181 та в аеропортах – 805. Правоохоронці звертали увагу на наявність у водіїв, пасажирів, екіпажів авіатранспорту документів про вакцинацію, відповідного сертифіката або негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР чи експрес-тесту на визначення антигену.
“За виявленими фактами складено 704 адміністративні протоколи за ч. 1 ст. 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення”, – йдеться у повідомленні.
Орім того, під час перевірки дотримання карантинних обмежень поліцейські виявили 770 випадки нелегальних перевезень. Відтак всього складено 1066 відповідних протоколів – 503 протоколи за ст. 164 та 563 – за ст. 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Читайте також: “Повний курс вакцинації для всіх”: в Україні змінять правила “жовтої” зони карантину
Для користування міжрегіональним транспортом у регіонах із жовтим та червоним рівнем епіднебезпеки пасажирам потрібно мати один із вказаних документів:
– оформлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;
– іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
– документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;
– Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров’я, або в сімейного лікаря;
– негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз;
сертифікат на підставі одужання.
Читайте також: На Полтавщині за тиждень перевірили майже 800 об’єктів, – Держпродспоживслужба
Водночас місцева влада може встановлювати додаткові обмеження для громадського транспорту.
Фото: поліція