Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Фестиваль повітряних куль у Полтаві вкотре перенесли

Фестиваль повітряних куль у Полтаві вкотре перенесли

17 жовтня на стадіоні Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” після кількох змін дат розпочався фестиваль повітряних куль “Монгольф’єрія”.

Такий фестиваль у 2021 році проводять вперше. У рамках туру містами України організовують прив’язні польоти на повітряній кулі. Тобто, глядачі можуть не лише потрапити на територію фестивалю і побачити великі повітряні кулі, а й піднятись на них на висоту до 30 метрів.

На полі у Полтаві організатори запланували підняти п’ять повітряних куль. Як розповів “Новинам Полтавщини” президент громадської спілки “Українське повітроплавне товариство” Сергій Скалько, надзвичайно важливу роль відіграють погодні умови – якщо є ймовірність посилення вітру, повітряні кулі не піднімають.

“Це наш тур Україною. Позавчора були в Черкасах, вчора у Кременчуці, сьогодні у Полтаві. Через погодні умови нам довелось змінювати міста. Але і зараз погода може в будь-який момент змінитись, можливе посилення вітру. На жаль, не все залежить від нас. Найголовніше, що був мінімальний вітер, тобто 2-3 м/c. Але чекаємо 6-7 м/c. І в таких умовах польоти не можна проводити. Куля важить 500 кг, максимальна злітна вага – тонна, і вітер тисне кулю до землі, “тягне” в різні боки, тому це небезпечно”, – розповів Сергій Скалько.

Варто зазначити, що під час вільного польоту аеростат з учасниками піднімається на сотні метрів і близько години летить над природою.  А під час прив’язного польоту, що організовують у Полтаві, аеростат надійно закріплений тросами до нерухомих споруд на землі. Повітряна куля піднімається протягом 10 хвилин до 30 метрів.

Загалом, прив’язні польоти в Україні розпочали організовувати лише минулого року.

“У країні карантин. Людям потрібно відпочивати більше на свіжому повітрі. І потрібні приємні враження. А ми можемо це забезпечити. Раніше фестивалі прив’язних повітряних куль організовували в Болгарії, Казахстані. І подумали – чому б такі фестивалі не провести в Україні”, – зазначив Сергій Скалько.

З 16-ї години організатори розпочали наповнювати кулі нагрітим повітрям. Але упродовж години кулі спустили, оскільки посилився вітер.

Як повідомили організатори, фестиваль повітряних куль “Монгольф’єрія” перенесли на 23 жовтня. Вхід – з 16:00 до 18:00. Місце залишається тим самим – стадіон Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”.

“Квитки на вхід та прив’язний політ зберігаються. Детальну інформацію варто дізнаватись на сайті фестивалю”, – повідомили організатори.

Нагадаємо, спочатку фестиваль “Монгольф’єрія” у Полтаві планувати провести 23 вересня, згодом через погодні умови його перенесли на 14 жовтня, потім – на 17 жовтня.

Система Orphus