Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Для полтавців існує реальна небезпека опинитись у “червоній” зоні, – Віктор Лисак

Для полтавців існує реальна небезпека опинитись у “червоній” зоні, – Віктор Лисак

Наразі епідеміологічна ситуація в Україні продовжує погіршуватися. Показники захворюваності та смертності перевищують навіть найпесимістичніші прогнози.

Як розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, за індикаторами визначення епідемічної небезпеки від COVID-19 на 11 жовтня Полтавська область перебуває у “помаранчевій” зоні. Для полтавців існує реальна небезпека опинитися у “червоній” зоні, а це знов загрожує низкою жорстких карантинних обмежень. І головне – все більше людей наражаються на небезпеку захворіти та померти від ускладнень COVID-19.

Наполягаю, що для запобігання стрімкого розповсюдження COVID-19, збереження здоров’я та життя, відповідально дотримуйтеся правил епідбезпеки. Вакцинуйтеся, адже вакцинація рятує від смерті і тяжкого перебігу хвороби! Обов’язково носіть маски у громадських місцях, не забувайте про соціальну дистанцію, користуйтеся антисептиками!”, – звернувся Віктор Лисак до жителів Полтавщини.

Хоча за останній тиждень за темпами вакцинації населення від COVID-19 Полтавська область в загальному рейтингу Міністерства охорони здоров’я України перебуває на 2-му місці, а за увесь час вакцинації накопичена кількість введених доз на 100 тисяч населення Полтавщини становить понад 60 тисяч, розслаблятися не варто, бо штам “Дельта” COVID-19 продовжує вражати людей, повідомили у Полтавському обласному центрі громадського здоров’я Полтавської обласної ради.

Читайте також: Нова хвиля COVID-19 в Україні розпочалась раніше, ніж прогнозували, – Ляшко

При кожній амбулаторії сімейної медицини центрів первинної медико-санітарної допомоги області працюють кабінети щеплень, де можна вакцинуватись. Записатися до кабінетів щеплень можна у свого сімейного лікаря. У Полтаві, Миргороді, Лубнах, Кременчуці та Горішніх Плавнях працюють Центри масової вакцинації. Графік роботи і номери телефонів пунктів та Центрів масової вакцинації можна дізнатись за посиланням.

Читайте також: Ознаки легкого перебігу COVID-19

Для максимального наближення та полегшення вакцинації для пенсіонерів, людей літнього віку у відділеннях Укрпошти зараз працюють тимчасові пункти вакцинації. Мобільна бригада згідно графіку працює на конкретному відділенні протягом певного часу, потім переїжджає до іншого. Вакцинуватися там можуть не лише пенсіонери, а й усі охочі.

Система Orphus