Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Нова хвиля COVID-19 в Україні розпочалась раніше, ніж прогнозували, – Ляшко

Нова хвиля COVID-19 в Україні розпочалась раніше, ніж прогнозували, – Ляшко

Зараз в Україні спостерігають стрімке зростання захворювань на коронавірусну інфекцію. Лідерами за розповсюдженням вірусу є великі міста – Харків, Запоріжжя, Дніпро та Одеса.

Крім цього, за статистикою МОЗ, у перерахунку на 100 тисяч населення високі показники заражень спостерігаються у Сумській, Житомирській та Донецькій областях.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко в інтерв’ю “Голосу Америки” розповів, що однією з найближчих до “червоної” зони підвищеної небезпеки є Херсонська область. А нинішня хвиля COVID-19 в Україні розпочалась раніше, ніж прогнозували у Міністерстві. За своєю інтенсивністю вона наближається до показників осені 2020 року.

“Спочатку значне зростання нинішньої хвилі було в західних областях, і ми думали, що буде повторення ситуації осені 2020-го року і весни 2021-го. Але зараз ми бачимо, що Чернівецька область, яка найперша “загорілась” в новій хвилі, вже стабілізувалася. А от східні та південні області дають приріст. Зокрема, Херсонщина, яка дві хвилі пройшла, не виходячи із жовтого рівня, навіть у помаранчевий не потрапляла… Зараз вона одна із перших, яка може наблизитись до червоного рівня”, – зазначив Віктор Ляшко.

Нагадаємо, за минулу добу в Україні зафіксували 8 832 нових випадки COVID-19.

“Нова циркуляція вірусу, яка і призвела до цієї хвилі, передусім шукає імунонезахищених людей – тобто тих, хто не перехворів на COVID-19, або тих, хто не вакцинований”, – пояснює Віктор Ляшко.

Читайте також: В яких випадках лікар має призначати тестування на COVID-19: роз’яснення МОЗ

Від початку кампанії вакцинування в Україні як мінімум однією дозою вакцинувалось близько 20% дорослого населення. Загалом зробили понад 13 мільйонів щеплень: із них 7,5 мільйонів людей отримали одну дозу, ще 6 мільйонів є повністю вакцинованими. В МОЗ планують вакцинувати 70% дорослого населення до кінця цього року.

 

Система Orphus