Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Новий навчальний рік: до чого готуватись полтавським учням, батькам і вчителям

1 вересня розпочинається новий 2021-2022 навчальний рік. Цього дня у школах Полтави відбудеться Свято першого дзвоника.

Зважаючи на «зелену» зону карантину, у Полтаві перші дзвоники проводитимуться з дотриманням карантинних обмежень. Але формат проведення свята кожен навчальний заклад визначає самостійно.

Скільки школярів навчатиметься

У Полтавській області цьогоріч до школи підуть 13 тисяч першокласників, всього учнів – 137 учнів. У Полтаві –  близько 3,4 тисячі першокласників.

На Полтавщині працюватиме 83 опорних заклади і 68 філій. До кінця року планується створити ще 3 опорні навчальні заклади.

Карантин і вакцинація

Як повідомляли у Міністерстві охорони здоров’я, цьогоріч про закриття шкіл на карантин не йдеться. Навіть у “червоній” зоні навчальні заклади працюватимуть, стверджував очільник МОЗ Віктор Ляшко. Але за однієї умови – якщо буде вакциновано проти COVID-19 близько 80% персоналу навчального закладу. В іншому випадку, навчання буде продовжуватись, але в дистанційній або змішаній формі.

Безпека у школах для учнів та вчителів

 

МОЗ опублікувало рекомендації для учнів і вчителів щодо безпечного перебування у школі.

Педагогам варто перебувати у закладі освіти лише в захисних масках чи респіраторах, використовувати на уроках захисні щитки, за можливості організовувати освітній процес на відкритому повітрі, а у разі появи перших симптомів хвороби самоізолюватись.

Школярам віком від 12 років радять носити в коридорах школи захисні маски. Але на уроках маски можна не одягати. Також варто дотримуватись гігієни рук та чхальної гігієни, за відсутності мила та проточної води обробляти руки антисептиками, дотримуватись соціальної дистанції, а у разі появи перших симптомів хвороби звернутись до медпрацівника закладу освіти.

Шкільне харчування

З 1 вересня розпочинається реформа шкільного харчування, ініційоване Першою леді України Оленою Зеленською. У цьому напрямку відбувається модернізація харчоблоків, оновлено меню шкільної їдальні. Уряд встановив гнучкий перехідний період на нові норми харчування з 1 вересня 2021 року до 1 січня 2022-го. Так, до 1 січня 2022 року в разі наявності укладених до 7 квітня 2021-го договорів на постачання харчових продуктів або надання послуг з харчування, строк дії яких встановлено до 31 грудня 2021 р., можуть застосовуватись діючі норми харчування.

Читайте також: Їжа для школярів в асортименті: у Полтаві навчали освітян, як швидко і корисно готувати страви шкільного меню

З 1 вересня у Полтаві зростає вартість харчування у школах. Відсьогодні сніданок коштуватиме 35 грн. Учні 1-4 класів та пільгових категорій 5-11 (12) класів Полтави матимуть одноразове гаряче харчування (сніданок) за кошти міського бюджету (крім учнів, які знаходяться на індивідуальній формі навчання).

НУШ (Нова українська школа)

З 1 вересня нову модель навчання випробовуватимуть у пілотних 5-х класах 136 шкіл України. На Полтавщині реформу Нової української школи у пілотних 5-х класах запроваджуватимуть у трьох школах:

-ЗОШ I-III ступенів №3 імені В.О. Нижниченка Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району;

-Опорний заклад “Решетилівський ліцей імені І.Л. Олійника Решетилівської міської ради;

-Полтавська ЗОШ I-III ступенів №37.

Нагадаємо, з 1 вересня вісім шкіл Полтави стають гімназіями, тому не навчатимуть учнів 10-11 класів. Це зумовлено реформою Нової української школи, згідно з якою передбачений поділ шкільної освіти на три рівні: початкова школа (1-4 роки навчання); базова школа – гімназії (5-9 роки навчання); старша профільна школа – ліцеї (10-12 роки навчання).

Система Orphus