Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Майстри, вироби ручної роботи і шпундра просто неба: на Полтавщині відбувся фестиваль “Решетилівська весна”

23 серпня у Решетилівці відбувся традиційний відкритий регіональний обласний мистецький фестиваль. На головній вулиці міста розташувались чимало майстрів, які презентували власні вироби – від решетилівської вишивки “білим по білому” до гончарних виробів.

Фестиваль розпочали на ганку міського будинку культури, де духовий оркестр виконав музичні композиції, а творчі колективи – танцювальні номери.

Близько 12-ї години від будинку культури до центру культури і дозвілля “Оберіг” рушила урочиста хода “Вишиванка – код нації”.

Зазвичай, фестиваль проходить навесні. Однак цьогоріч, через карантинні обмеження, довелось чекати запровадження “зеленої зони” адаптивного карантину і дійство перенесли. Вже наступного року фестиваль проводитимуть навесні, до Дня міста Решетилівка, розповів голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

“Сталась така метаморфоза, ніби влітку святкуємо весну. Але на це є причини – карантинні обмеження не дозволили Полтавщині провести жодного подібного заходу. Після того, як була встановлена “зелена зона” в Полтавській області, ми змогли запланувати фестиваль. Визначили дату – 23 серпня. Зараз літо, але святкуємо весну. Нічого надзвичайного немає. У людей посмішки, вони вже засумували за фестивалями. Думаю, що наступного року “Решетилівську весну” будемо проводити у травні. 1 травня – День міста Решетилівка. І якраз під цю дату проводитимемо фестиваль”, – розповів Олександр Біленький.

За його словами, фестиваль проводиться вже 20 років. Раніше місцем його проведення був центр культури і дозвілля “Оберіг”, де збирались художники, вишивальниці, килимарі. Зараз фестиваль значно розширюється і популяризується.

Фестиваль відвідав і народний депутат України Олег Кулініч.

“Решетилівка має особливий статус і відома на весь світ завдяки вишивці “білим по білому”. Мати решетилівську вишиванку від місцевих майстрів це круто. Я не вперше тут. Щороку є нові експозиції, більше людей сюди приїздить, ввечері концерт, тут дуже гарна атмосфера”, – поділився враженнями нардеп.

Привітала місцевих жителів з проведенням фестивалю і голова Решетилівської громади Оксана Дядюнова та повідомила, що цьогоріч долучились більше ста майстрів і творчих колективів з усієї Полтавської області.

“Захід вже традиційний. Полтавська ОДА підтримує цей захід, бо його вже неодноразово проводили. Фестиваль постійно розвивається. На проведення фестивалю було виділено 1 млн грн з обласного бюджету. Ці кошти використали на інформаційну підтримку, сценічне обладнання. Зрозуміло, що це не повна вартість заходу, бо є співфінансування й від інших організаторів”, – розповіла заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

Цьогоріч на фестивалі запрацювала нова локація – просто неба готували шпундру.

“Весь процес приготування займає 1,5 години. Це класичний рецепт. Знаю, що в Опішні додають в шпундру сливове варення. У нас звичні інгредієнти – буряк, м’ясо, цибуля, буряковий квас. Цьому рецепту багато років, шпундру готували ж козаки. Також цю страву дуже полюбляв Іван Котляревський, навіть в “Енеїді” про неї написав. Мама Котляревського була з хутора Тутаки за селом Покровське (Решетилівська громада”. Тому і вважаємо  класичну шпундру нашою, решетилівською, стравою”, – розповів Сергій з Решетилівки, який і готував шпундру на відкритому вогні.

Згідно з програмою фестивалю, ввечері гостей фестивалю розважатимуть співаки Арсен Мірзоян, гурти Ляпис-98, Табула Раса та інші.

Система Orphus