Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Наше завдання – українська мова має вживатись у всіх сферах життєдіяльності, – Олександр Ткаченко

Міністр культури та інформаційної діяльності Олександр Ткаченко під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Гуманітарна політика” висловився щодо розвитку і функціонування української мови.

На його думку, українська мова не може бути предметом маніпуляцій та спекулювань. Її також не можна використовувати для розколу країни за мовною ознакою.

“Наше першочергове завдання – щоб українська мова була загальновживана у всіх сферах життєдіяльності. Щоб по ТБ, у газетах, на вулицях і вдома звучала державна мова. Українською мають говорити всі, але із задоволенням. Без примусу. Саме лагідна українізація має привести до бажаних результатів. Через любов до мови та усвідомлення її унікальності та ролі”, – запевнив Олександр Ткаченко.

Читайте також: Олександр Ткаченко порекомендував фільми, які можна переглянути у відпустці

Також  Міністр зауважив, що популяризувати українську мову неможливо без фінансової підтримки. А це дозволить збільшити кількість україномовного контенту – фільмів, книг у бібліотеках та гідів у музеях.

“В Україні схвалено концепцію держпрограми, яка забезпечить всебічний розвиток і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року. А у Міністерстві культури створили Національну платформу з вивчення української мови, яка об’єднує кілька сайтів та багато інших ресурсів з опанування державної мови”, – зазначив Міністр.

Нагадаємо, з 16 липня концерти, фільми, та екскурсії мають бути українською мовою.

Система Orphus