Ви тут:
Відео Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині йде тенденція до збільшення кількості випадків захворювання на COVID-19, – Віктор Лисак

У Полтавській області з початку карантину зафіксували 78 212 людей. На 26 липня продовжують лікування 241 людина.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак під час апаратної наради 26 липня наголосив, що йде тенденція до збільшення кількості випадків захворювання на коронавірусну інфекцію.

“Ми знаходимось на плато. Але маємо тенденцію до збільшення кількості випадків. І основна частина цих випадків припадає на тих людей, які десь їздили, відпочивали, приїжджають з-за кордону. Ситуація ускладнюється тим, що з’явився новий штам COVID-19 від найближчих наших сусідів. Тобто, міграція населення сигналізує про те, що нам потрібно всім бути дуже обережними. І надалі потрібно дотримуватись соціальної дистанції, миття рук, карантинних норм, продовжувати обробляти громадський транспорт”, – зазначив Віктор Лисак.

На сьогоднішній день у стаціонарі зараз перебувають 49 пацієнтів, які мають підтверджений COVID-19, і 14 пацієнтів, які не мають підтвердженого COVID-19, але їм проводиться ПЛР-дослідження. 7 пацієнтів перебувають на апаратах ШВЛ. 16 дітей хворіють на коронавірусну інфекцію.

Читайте також: В Україні розпочинається 5-й етап вакцинації проти COVID-19: кого щеплюватимуть

Щодо вакцинації проти COVID-19, то на території Полтавської області наявні всі вакцини.

“Усі вакцини Pfizer, Moderna, AstraZeneca знаходяться на території. На центральному складі жодної ампули даних вакцин немає. На складі є лише вакцина CoronaVac. Ми ще отримаємо додатково вакцину AstraZeneca, якою розпочнемо вакцинацію охочих людей”, – розповів Віктор Лисак.

Голів громад закликали подбати про людей, які проживають у віддалених населених пунктах, у плані вакцинації.

Минулого тижня Полтавщина отримала 60 тисяч доз вакцини Moderna. Вона призначена для щеплення організованих колективів. В області таких колективів 2 659.

“Вже вакцинували 731 колектив. За рахунок таких колективів ми можемо збільшити кількість щеплень і вакцинованих людей”, – акцентував Віктор Лисак.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін зазначив, що всього на Полтавщині щепили 242 тисячі людей, з них – 150 тисяч отримали вже другу дозу вакцини.

“Полтавщина є одним з лідерів за темпами вакцинації. Ми дякуємо кожному громадянину, який свідомо пішов і вакцинувався. Адже вакцинація – це єдиний спосіб, який дасть змогу повернутись усім до нормального життя і побороти розповсюдження коронавірусної інфекції”, – зазначив Дмитро Лунін.

На території Полтавської області вже працюють 8 Центрів масової вакцинації: три у Полтаві, два у Кременчуці та по одному у Миргороді, Лубнах, Горішніх Плавнях. Також працюють 93 пункти щеплення в амбулаторіях сімейної медицини, мобільні бригади, які вакцинують людей у віддалених селах та організовані колективи, пересувні комплекси з вакцинації.

Система Orphus