Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині відпрацювали порядок дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на Кременчуцькому водосховищі

З 6 по 8 липня у Полтавській області тривають командно-штабні навчання органів управління і сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області.

7 липня під час спільного засідання регіональної та Кременчуцької місцевої комісій із питань ТЕБ і НС обговорили питання виникнення навчальної надзвичайної ситуації у Кременчуцькій громаді, пов’язаної з форсованим спрацюванням Кременчуцького водосховища (надзвичайна ситуація природного характеру, пов’язана із затопленням).

Протягом 6 липня на території Полтавської області пройшов дощ, кількість опадів — 50-79 мм, грози, шквали, пориви вітру, місцями град. Це помаранчевий рівень небезпеки. За словами начальника Полтавського обласного центру з гідрометеорології Ігоря Замирайло, такі погодні умови викликали підйом рівнів води в річках області на 1 — 1,5 м.

“Упродовж 7-8 липня у Полтавській області погодні умови продовжуватимуть формуватись під впливом Чорноморського циклону. Очікуються дощі, шквали, пориви вітру. Це стихійні метеорогічні явища третього рівня, червоний рівень небезпеки. Такі погодні умови складають загрозу виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з необхідністю форсованого спрацювання Кременчуцької ГЕС з подальшим швидким надходженням великої маси в акваторію Кам’янського водосховища”, – повідомив Ігор Замирайло.

Внаслідок несприятливих погодних умов, сильних злив рівень води у Кременчуцькому водосховищі може наблизитися до форсованих відміток вище рівня.

“Унаслідок цього відбувається його стрімке наповнення з метою недопущення гідродинамічної аварії, прориву греблі з утворенням хвилі прориву та катастрофічного затоплення території. Йде також аварійне спрацювання Кам’янського водосховища. Необхідні також обов’язкові регламентні дії оперативного чергового Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області (РОВР) — негайне повідомлення протягом 8-10 хвилин у кризовий центр водних ресурсів, попереджаються усі підрозділи РОВР у Полтавській області, орендарі та власники гідротехнічних споруд на середніх річках, а також партнери з сільськогосподарських агрохолдингів, які здійснюють полив сільськогосподарських полів”, – розповіла в.о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Ірина Таран.

Під час засідання затвердили порядок дій, які необхідно здійснювати у разі виникнення подібної надзвичайної ситуації.

“Кременчуцькій громаді невідкладно провести позачергове засідання місцевої комісії з питань ТЕБ і НС; розглянути, затвердити чи створити штаб з ліквідації надзвичайної ситуації місцевого рівня через форсоване спрацювання Кременчуцького водосховища відповідно до надзвичайної ситуації природнього характеру, пов’язаної із затопленням. У разі необхідності провести позачергове засідання комісії з питань евакуації з визначенням шляхів евакуації та транспортних засобів, які можуть залучати до евакуації постраждалого населення. Забезпечити соціальний супровід осіб, що цього потребують, мобільну готовність бригад “швидких” для надання у разі потреби населенню невідкладної меддопомоги”, – зазначив заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков.

Нагадаємо, під час командно-штабних навчань надзвичайники відпрацьовували пожежі на автозаправці та зерносушарці.

Система Orphus Поделиться на fb