Ви тут:
Суспільство Україна 

Порушників габаритно-вагових норм можна відстежувати онлайн, – Укравтодор

Інформація про порушення габаритно-вагових норм перевізниками, яку фіксують комплекси зважування-у-русі (WіM-станції), тепер доступна на порталі відкритих даних Data.gov.ua.

Це означає, що даними про зафіксовані порушення та розсилкою відповідних повідомлень водіям транспортних засобів зможуть скористатися будь-які автоматизовані служби. Нині тестують автоматичну розсилку push-повідомлень сервісами Опендатабот та Штрафи.UA.

Таким чином, в Україні поступово запускають в дію процес автоматизації накладення штрафів за порушення габаритно-вагових норм. Це передбачено законопроектом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю”, який ухвалила Верховна Рада 3 червня, повідомили в Укравтодорі.

Поки що повідомлення є ознайомчими – перше вже надіслали власнику транспортного засобу. Учасники ринку вантажних перевезень можуть перевірити дані за допомогою мобільних застосунків. Після того, як закон набуде чинності і “листи щастя” отримуватимуть власники транспортних засобів.

Як це працюватиме?

Комплекс WIM фіксує перевищення встановлених норм і надсилає дані до Центру обробки даних. Інспектор перевіряє їх, формує постанову та накладає електронний підпис. Після цього постанова друкуватиметься та надсилатиметься порушникові.

Автоматизація збору даних мінімізує корупційні ризики та усуває вибіркове зважування транспортних засобів. Дані, зафіксовані за допомогою засобів фото і відеозйомки, зокрема в автоматичному режимі стануть підставою для накладання штрафів.

Майданчики Weigh-in-Motion (WiM)

За останні півтора року на дорогах державного значення загального користування встановлено 48 майданчиків системи Weigh-in-Motion, які в автоматичному режимі фіксують дані про габарити, навантаження на вісь та загальну масу, а також номерний знак перевізника. Датчики вмонтовані в асфальтне покриття і розташовані таким чином, що об’їхати їх неможливо.

За даними сайту Укравтодору, на території Полтавської області встановлено два таких майданчики – на трасі Н-31 Дніпро-Решетилівка та М-22 Полтава-Олександрія. Останній знаходиться у селі Підгора.

“На початку червня Верховна Рада ухвалила закон, який узаконив автоматизацію фіксації порушень габаритно-вагових норм. І ось наступний крок – дані з комплексів WiM вже доступні публічно. Незабаром повідомлення про порушення адресно надходитимуть порушникам. Так, поступовими, але невідворотніми кроками ми змінимо систему транспортної безпеки”, – прокоментував Міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що у 2021 році на Полтавщині планують встановити ще шість комплексів автоматичного зважування вантажівок у русі.

Зараз розробили пілотну версію сервісу Штрафи UA для бізнесу. Компанії, які мають вантажний транспорт і спецтехніку, першими матимуть можливість перевіряти порушення габаритно-вагових норм, які зафіксовані системою WiM.

“Керівництво буде отримувати інформацію про номер транспортного засобу, показник, що було порушено, відсоток перевищення допустимої норми, та суму штрафу, яка мала би бути визначена за це порушення. Завдяки інтеграції з WiM, бізнес зможе відслідковувати статистику таких порушень і розробити комплекс заходів, які допоможуть запобігти їх у майбутньому. Зазначу, що система працює автоматично, інформація перевіряється щоденно. Дані отримуємо із відкритих джерел – з сайту Міністерства цифрової трансформації”, – розповів Денис Дмитров, засновник сервісу Штрафи UA.

Система Orphus