Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині вперше запрацювала система зважування транспорту в русі

В селі Підгорівка Козельщинського району встановили перший майданчик для зважування транспорту безпосередньо в русі (Weigh-in-Motion) у режимі реальному часі.

Перший майданчик на автодорогах державного значення Полтавщини облаштували на дорозі М-22 Полтава-Олександрія.

Майданчик перекриває дорогу по всій ширині, а фіксація руху здійснюється цілодобово. Навантаження на кожну вісь вимірюється як мінімум у трьох послідовних точках.

“Щодоби цією автодорогою рухається 8-9 тисяч транспортних засобів. Третина з них – вантажівки, які нерідко не дотримуються габаритно-вагових норм. Відповідно ми отримуємо руйнування доріг. Нормативними документами передбачено перевезення вантажів із загальною масою (разом з масою транспортного засобу) не більше 40 тонн. Водночас у 2019 році фахівці Укртрансбезпеки фіксували вагу на дорогах регіону 65 тонн, – розповів начальник Служби автомобільних доріг у Полтавській області Іван Краповницький.

Система зберігає інформацію про пересування більше ніж 10 000 автомобілів в одному напрямку вагою не менше 3,5 тонн. Температурний діапазон від -30°С до +40°С. Компоненти захищені від можливих перенапруг. Автоматично зчитується ряд показників: номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість, тощо. Вплив людського фактору відсутній.

Всі дані передаються до Державної служби України з безпеки на транспорті. Служба автомобільних доріг у Полтавській області чи Укравтодор не мають права стягувати штрафи чи виставляти їх будь-яким чином.

Вартість монтажу об’єкту – близько 13 млн грн.

Читайте також: Через ремонт транспортної розв’язки буде ускладнено рух на ділянці дороги Полтава-Олександрія

Нагадаємо, у листопаді на Полтавщині планують відкрити другий майданчик для зважування транспорту у русі – на дорозі Н-31 Дніпро — Царичанка — Кобеляки — Решетилівка.

 

Система Orphus