Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині розпочалася реконструкція музею “Історико-культурний заповідник “Більськ”

У Більську розпочалася реконструкція будівлі колишнього дитсадка під майбутній профільний музей та науково-дослідний центр “Історико-культурний заповідник “Більськ”.

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Роботи тривають за підтримки Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету. На 2021 рік на реконструкцію приміщення під музей Більського городища та офіс заповідника виділено 12 мільйонів гривень, з яких – 10 мільйонів гривень – з ДФРР та ще 2 мільйони гривень – з обласного бюджету. Загальний кошторис – 32 мільйони гривень.

“Уже повністю виконані демонтажні роботи та розпочато підготовку до укріплення фундаменту і стін. У музеї будуть усі найбільш цінні знахідки за понад сторічну історію вивчення Більського археологічного комплексу”, – зазначив Олег Синєгубов.

Археологічні розкопки на історичній пам’ятці скіфської доби – Більському городищі – розпочалися ще на початку XX століття. Дослідники й нині знаходять унікальні експонати. Наукові фонди Більського заповідника вже налічують десятки тисяч знахідок, серед них є унікальні: предмети античного імпорту, рогове блюдо, феноменальні шкіряні вироби, золоті прикраси й не тільки.

Читайте також: “Археопростір VeteranoReload”: Історико-культурний заповідник “Більськ” посів друге місце у рейтингу заявок програми Культура +

У закладі також будуть працювати реставраційна, бібліотека, архів, де працюватимуть науковці, та спеціальні кімнати для зберігання знахідок – фондосховища, золота комора.

Нагадаємо, у Більську започатковано проведення щорічного етнофестивалю “Гелон-фест”. Цього року фестиваль планують провести 14 серпня.

Фото: Telegram

Система Orphus